Amerika Kargo Hizmeti | Amerika’ya Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • Amerika Kargo Hizmeti | Amerika’ya Kargo Fiyatları
Image

Amerika’ya Kargo

Amerika Birleşik Devletleri, 331 milyon 176 bin kişilik nüfusu ve 50 eyaleti ile dünya ekonomisine yön vermektedir. Atlanta, Dallas ve Denver Havaalanları ile dünyanın en büyük 10 havaalanlarından üçüne sahip olan ülkede, yoğun ticaret ve turistik faaliyet sürmektedir. Amerika ekonomisi, Türkiye ile ihracat ticaretinde yakın ilişkilere sahiptir. Çeşitli ticari sektörleri içinde barındıran ülke, gelişen ülkelerin ekonomisinde kritik konumda bulunmaktadır. Amerika’ya yurtdışı kargo işlemlerine bu yazıda ulaşabilirsiniz.

Amerika’ya Kargonun İpuçları

İçerisinde yüksek seviyede teknoloji, araştırma ve sermaye yatırımlarını barındıran Amerikan ekonomisi, karma ekonomi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ekonomi modeli ile, yıllardır dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahiptir. Para birimi olan Amerikan doları, uluslararası ticarette önemini korumakla beraber, ticarette önde gelen rezerv para birimidir. IMF’nin yayınladığı rapora göre Gayrisafi Yurt İçi Hasılaları (GSYİH) baz alarak oluşturulan ekonomi sıralamasında 2021 yılında da Amerika 20 trilyon dolar ile dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan ülke olmuştur. Tüm bu özellikleri ile Amerika’ya kargo, Türkiye’de ticaret sektöründe yoğun trafiğe sahiptir. Amerika’ya kargo ulaştırmanız için gerekli bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Amerika – Türkiye Dış Ticaret Verileri

İki ülke arasındaki ticaret ilişkileri sıcak ve yoğun şekilde yıllardır devam etmektedir. Türkiye ekonomisinde önemli paya sahip olan Amerikan ekonomisi dış ticaretimizde yerini korumaktadır ve Türkiye’nin en büyük ticaret ortakları arasındadır. 2021 yılında Amerika, Türkiye ihracatında en büyük ikinci ülke olmuştur ve ihracat ticaretinde en fazla artış miktarına sahip olan ülkedir. Amerika ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi 2021 yılıyla beraber 21 milyar dolara yükselmiştir, yatırım ortaklıkları ile de ihracatta Amerika’nın yüzdelik payı artmaktadır. 

 

Amerika’ya Yurt Dışı Kargo Potansiyelini Artıracak Satış

 

Türkiye’de son yıllarda gelişen e-ticaret ile çeşitli ülkelere firmaların ihracat ticareti artmıştır.  Özellikle e-ticaret ile dış ticarete açılmış firmaların Amerika’ya kargo trafiği yoğun şekilde devam etmektedir. En çok hammadde işleyen ülkelerden biri olan Amerika ile özellikle hammadde ticareti yoğun şekilde devam etmektedir. 

 

İthalatın Yıldızı Amerika

Çeşitli sektörlerde hammaddeleri işleme merkezi olan Amerika’nın, Türkiye’ye ithalatı yıllardır artarak devam etmektedir. İthalat ticaretinde en çok ithalat, uçak ve helikopterlerde daha sonra ise demir-çelikte görülmüştür. Öte yandan, petrolden tekstil ürünlerine kadar çeşitli sektörlerde de Amerika’nın Türkiye’ye ithalatı sürmektedir. Bu veriler de Amerika’ya kargo rakamlarının yukarıya doğru seyrinde önemli bir paya sahiptir.

Türkiye’deki Amerikan Yatırımları

Türkiye dış ticarette birçok ülkenin yatırım yaptığı pozisyondadır. Amerika Birleşik Devletlerinden Türkiye’ye olan yatırımlara baktığımız zaman, başlıca sektörler arasında metal sanayiden tekstil ürünlerine, kimyasal ürünlerden tüketici ürünlerine, iş hizmetlerinden ve yazılım hizmetleri sektörüne kadar geniş yelpazeli birçok alan yer almaktadır.

 

Amerika’ya Kolay Kargo

Amerika Birleşik Devletleri, hem ekonomik hem turistik ilişkileri ile dünya ekonomisine yön veren en büyük ülkelerden biridir. Özellikle, eğitim alanında da en iyi üniversiteleri bünyesinde barındıran Amerikan Birleşik Devletleri’ne hızlı kargo ihtiyacı bulunmaktadır. Hem artan şirket yatırımları hem eğitim hayatı hem de turist sayıları ile evrak işlemlerinden büyük ürünlere kadar ihtiyaç duyulan kargo, en kolay havayolu ile gerçekleşmektedir.

 

Amerika’ya Kargo Göndermek İsteyenler

Türkiye’nin önemli ticari partnerlerinden biri olan Amerika’ya hava kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Amerika’ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Amerika’ya kargo gönderimi yapmak günümüz şartlarında çok kolay. Yurtiçi firmalarından kolay ve hızlı hava kargo hizmeti veren SmallCargo ile Amerika’ya kargo gönderinizi bir bilgisayar ya da akıllı telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Adım Adım Amerika Kargo Gönderimi

Fiyat Hesapla sayfamızdaki hesaplama aracını kullanarak Amerika’ya kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Amerika Birleşik Devletlerini seçip kilogram bilgisini girdiğinizde Amerika’ya kargonuzun yolculuğu başlamış olacak.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

Amerika’ya Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Amerika’ya kargo hesaplaması yapmak oldukça kolay bir işlem.

Amerika’ya kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Amerika’ya ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması ;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçilirse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret ödemek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecek iseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam eder. Bu sebeple kargo için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

Amerika’ya Kargo Fiyatları Hesaplama

SmallCargo Fiyat Hesapla sayfasına girdiğinizde ekranda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Amerika Birleşik Devletlerini işaretledikten sonra, kargonuzun kilogram bilgisini de girmeniz gerekiyor. Böylece Amerika’ya kargonun örneğin New York’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

Amerika’ya Kargo Gönderimi

Amerika’ya kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çaldığı anı beklemek…

Amerika’ya Kargo Fiyatları

Amerika’ya kargo fiyatları genel olarak makul fiyatlar olarak karşımıza çıkıyor. Tüm Fiyatları görüntülemek için menüdeki ‘Fiyat Hesapla’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa veya şirket iseniz, kurumsal müşteri temsilcilerimizle görüşerek, daha uygun rakamlar alabilir ve özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Amerika’ya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Amerika’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerden hangisi büyükse ondan fatura çıkar.

Türkiye’den Amerika’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

SmallCargo, Türkiye’nin önemli online yurtdışı kargo toptancılarından biridir. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global express kargo taşıyıcıları ile kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Amerika’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, ‎+90 501 348 23 86 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak operasyon@smallcargo.com adresine mail atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Amerika’ya en hızlı kargo hangisi?

Amerika’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek SmallCargo olacaktır. Çünkü SmallCargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç her gün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Amerika’ya ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Amerika’ya kargo nasıl gönderilir?

Amerika’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinin ölçüleri belli olduğunda, ‎+90 501 348 23 86 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenirsiniz. Üstelik o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yapmak mümkün.

Türkiye’den Amerika’ya Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Amerika’ya ortalama 2 iş gününde teslimat yapıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir kargo 24 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor. Amerika’ya gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı etkili oluyor. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler ise bu süreyi uzatabilir.

Türkiye’nin Her Yerinden Amerika’nın Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister ticari merkezi şehri İstanbul’dan, isterseniz Ankara’dan, isterseniz Bursa’dan yurtdışı kargo ile Amerika’ya gönderiminiz varsa çalmanız gereken kapı SmallCargo.com.

Amerika’ya Kargo Takibi

Amerika’ya kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek olan firmamıza teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Amerika’ya yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. Gönderimi yaptığınız firmamızın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterli. İstediğiniz an takibini yaptığınız kargonuzun, zamanında yerine ulaşması işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısında prestijiniz de artacaktır.

Ayrıca, kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi gecikmeye zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Bu şekilde, gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi önlemek mümkün olacaktır. Bu şekilde gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Amerika’dan Türkiye’ye Kargo

Amerika’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Amerika’da yatırım yapan bir Türk girişimci ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrenci Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederse kolayca gönderim yapabilir.

Florida’dan İstanbul’a, New Jersey’den Ankara’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünlerinizi ya da evraklarınızı göndermeniz mümkün.

Amerika’ya Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

Amerika’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu, kargo işlemleri sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiçbir ürün veya mal grubu Amerika’ya kargo ile gönderilemeyeceği gibi, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul edilmemektedir.

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk

Amerika’ya hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında havayolu kargo taşımacılığını yaparken ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına dikkat etmeli. Bu yüzden gümrük tarifelerine de mutlak surette uyma yükümlülüğü vardır. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez.

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

SmallCargo anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden korur. Üstelik firmamız bugün dünya üzerindeki Amerika Birleşik Devletleri dahil birçok ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırıyor ve bu taahhüdü de başarıyla yerine getiriyoruz.

Amerika’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir. İstanbul’dan New York’a, New York’tan İstanbul’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç gün içinde Amerika’da bir eve, üniversiteye, kuruma ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu SmallCargo.com’a teslim edin ve güvenle kargonuzun teslim edilmesini bekleyin.

Güvenilir Çözüm Ortakları

SmallCargo.com yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır

Hava Kargoda Müşteri Beklentileri

Amerika’ya kargo hizmetinde havalimanından havalimanına yapılan gönderi, havalimanından adrese yapılan gönderi ya da adresten havaalanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. SmallCargo bu saydığımız tüm kargo gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Özellikle müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için kargo firmamız sürekli çalışmaktadır. Bu nedenle, uçak kargo gönderilerinizi ve işleyiş planlamalarını, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Amerika’ya ve 210+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız SmallCargo güvencesinde…

İhtiyacınız neresiyse, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız çözümleriniz SmallCargo’da…

Siz isteyin uzaklar yakın olsun…

 

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp