Brezilya Kargo Hizmeti | Brezilya'ya Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • Brezilya Kargo Hizmeti | Brezilya'ya Kargo Fiyatları
Image

Brezilya’ya Kargo

Başkenti Brazilya olan Brezilya, Güney Amerika'nın yüzölçümü olarak en büyük ülkesidir. Aynı zamanda, 212 milyonluk nüfusu ile Güney Amerika’nın en kalabalık ülkesidir.  Brezilya, kültürel zenginliği, eğlence hayatı ve festivalleri ile dünyanın birçok yerinden turistlerin dikkatini çekmektedir. Ülkenin en kalabalık şehirlerindeki Sao Paulo Havalimanları ve Rio de Janeiro Havalimanları yoğun havayolu ve insan trafiğine sahiptir. Özellikle plajlarıyla, festivalleriyle, doğal güzellikleri ve alışveriş merkezleri ile ünlü Brezilya’ya yurt dışı kargo işlemlerine bu yazıda ulaşabilirsiniz.

Brezilya’ya Kargonun İpuçları

Brezilya 2021 yılında 1.87 trilyon dolarlık gayri safi yurtiçi hasılası ile dünyadaki en büyük 9. ekonomiye sahip ülke olmuştur. Brezilya, dünyada en çok biyolojik çeşitliliğe sahip olan ülke olup en çok tropikal ormanları barındıran ülkedirdir. Tarım alanları ülkede oldukça gelişmiştir ve ülke toprağının çoğunu kaplayan zengin ormanlık alanlar, ülke ekonomisinin ana hammadde kaynakları arasındadır. Özellikle, ihracat alanında dış ülkeler ile ticaretinde tarım ürünleri başrol konumundadır. Tarım ve hayvancılık sektörü Brezilya ekonomisini çeşitli sektörlerde canlandırmaktadır ve tarım-sanayisinin ülke gelirine katkısı büyüktür. Özellikle şeker kamışı, kahve, mısır, soya fasulyesi ve ürünleri ülkenin ihracatında başlıca ürünlerdir. Kahve çekirdekleri ve gıda ürünleri ile Türkiye’deki yatırımcıların ve girişimcilerin dikkatini çeken Brezilya’ya kargo ulaştırmanız için gerekli bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Brezilya – Türkiye Dış Ticaret Verileri

İki ülke arasındaki ticaret ilişkileri birçok ticari alanda devam etmektedir. Özellikle inorganik maddeler, motorlu kara taşıtlar, otomotiv yan sanayii, makinalar, mekanik ürünler ve ekipmanları ve optik ürünler ile Türkiye’deki şirketler için ihracat alanında önemli ülke konumundadır. Dış ülkelerdeki pazar alanlarını genişletmek isteyen firmalar için Brezilya pazarı dikkat çekmektedir. Türkiye ithalatta ise Brezilya’dan başlıca yağlı tohum ve meyvelere, yem ürünlerine, metal cevherlere, pamuk ve ürünlerine başvurmaktadır.
 

Brezilya’ya Yurt Dışı Kargo Potansiyelini Artıracak Satış

Türkiye’de son yıllarda gelişen e-ticaret ile çeşitli ülkelere firmaların ihracat ticareti artmıştır.  Özellikle, e-ticaret ile dış ticarete açılmış firmaların Brezilya’ya kargo trafiği yoğun şekilde devam etmektedir. Hem ihracatta hem ithalatta Güney Amerika’nın en zengin ekonomilerinden biri olan Brezilya ile özellikle inorganik maddeler ve otomotiv yan sanayii alanlarında ihracat ticareti yoğun şekilde devam etmektedir ve Türkiye’den Brezilya’ya gönderilen başlıca ürünler bu alanlardadır. Aynı zamanda, e-ticaret ile firmalarını geliştiren Türk girişimciler Brezilya’dan organik tarım ürünleri, kabuklu yemişler, taze meyveler ve kahve ürünleri getirerek ürünlerini kendi tüketicilerine de sunmaktadırlar.

 

Tarımın Yıldızı Brezilya

Brezilya, zengin ve verimli ülke topraklarında sahip olduğu ürünler ile dış ticarete yönelmiş bir ülkedir. Soya fasulyesi ve ürünleri, şeker kamışı, yağlı tohumlar, portakal, kahve çekirdeği, muz, ananas, kabuklu yemişler ve sert meyveler üreticiliğinde dünyanın en büyük üreticileri arasındadır. Bunun yanı sıra pamuk ve ürünlerinde, hayvansal protein içeren ürünlerde, sığır etinde dünyanın başlıca üreticileri arasındadır ve ihracat ticaretinde bu ürünler de başlıca gruplar arasındadır. Bu veriler de Brezilya’ya kargo rakamlarının yukarıya doğru seyrinde önemli bir paya sahiptir.

 

Brezilya’ya Yatırım

Brezilya, son yıllarda bünyesine aldığı yatırımları artıran ülkeler arasında yer almaktadır ve 2020 yılında en çok yatırım alan 12. ülke konumundadır. Özellikle tarım, teknoloji ve sanayi alanlarında aldığı yatırımların dışında turizm, otomotiv, uçak ve gemi sanayii ve tekstil de devlet tarafından dış yatırımlarla teşvik edilen alanlar arasındadır. Doğrudan ya da dolaylı yatırımlar yapan şirketler ile Brezilya’ya birçok alanda yatırımlar sürmektedir.

 

Brezilya’ya Kolay Kargo

Brezilya,komşu ülkeleri dışında pazar alanını genişletip yönünü dış pazarlara çevirmesi ile dikkatleri üzerine çeken ülkelerden biridir. Özellikle, hem iş dünyasındaki yeni pazarlar arayan uluslararası şirketleri ile hem de yoğun yabancı yatırımları ile Brezilya’ya hızlı kargo ihtiyacı bulunmaktadır. Türkiye’ye uzak ülkeler arasında yer alan Brezilya’ya evrak işlemlerinden büyük ürünlere kadar ihtiyaç duyulan kargo, en kolay havayolu ile gerçekleşmektedir.

 

Brezilya’ya Kargo Göndermek İsteyenler 

Türkiye’nin ihracat ekonomisinde yerini koruyan ülkelerden biri olan Brezilya’ya hava kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Brezilya’ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Brezilya’ya kargo gönderimi yapmak, iki ülke arasındaki mesafeden dolayı günümüz şartlarında hava kargo taşımacılığı ile çok daha kolay. Yurtiçi firmalarından kolay ve hızlı hava kargo hizmeti veren SmallCargo ile Brezilya’ya kargo gönderinizi bir bilgisayar ya da akıllı telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Adım Adım Brezilya Kargo Gönderimi

Fiyat Hesapla sayfamızdaki sizin için hazırladığımız hesaplama aracını kullanarak Brezilya’ya kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Brezilya’yı seçip kilogram bilgisini girdiğinizde ise Brezilya’ya kargonuzun yolculuğu başlamış olacaktır.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

Brezilya’ya Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Brezilya’ya kargo hesaplaması yapmak oldukça kolay bir işlem. Brezilya’ya göndereceğiniz kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Hesaplama işlemi sonucunda, göndermek istediğiniz kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı ile Brezilya’ya ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması ;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir ve fiyat bu formüle göre belirlenmektedir.

Ancak, bu noktada müşterilerimizin dikkat etmesi gereken önemli bir konu bulunmaktadır. Eğer gönderiniz bir evrak ya da zarf değil de koli ise, koli seçiminde müşterilerimizin bilinçli ve dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü, kargo gönderilerinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkilenmektedir. Eğer kargo için tercih edilen koli gereğinden büyük seçilirse yapılan işlem sonucunda çıkacak fiyat değeri de yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret ödemek zorunda kalacaktır. Müşterilerimizin, bu durumla karşılaşmaması için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermesi gerekmektedir.

Eğer 5 kilogramlık bir ürünü kargolamak için 60x40x40 ebadında bir koli seçerseniz, yapılacak kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü, işlem sonunda desi hesaplaması 19.2 sonucuna ulaşılacaktır. Oysaki, gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama ise yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam eder. Bu sebeple kargo için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır. Bu yüzden müşterilerimizin, gönderimlerinde ürünlerinin ebatına en uygun koliyi seçip kargolarını hazırlamaları oldukça önemlidir.

Brezilya’ya Kargo Fiyatları Hesaplama

Sitemizde bulunan SmallCargo Fiyat Hesapla sayfasına girdiğinizde, ekranda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Brezilya’yı seçtikten sonra, kargonuzun kilogram bilgisini giriniz. Daha sonra hesapla butonunu tıklayarak, Brezilya’ya gönderilecek kargonuzun örneğin Natal’a ne kadar bir ücret karşılığı ile gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

Brezilya’ya Kargo Gönderimi

Brezilya’ya kargo gönderim işleminin son adımı ise fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu şirketimize teslim etmektir. Bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye çağırarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çaldığı anı beklemek…

Eğer kurye çağırma ve kargonuzu iletme işlemleri ile ilgili sorularınız varsa sayfamızda belirtilen iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Brezilya’ya Kargo Fiyatları

Brezilya’ya kargo fiyatları, hava taşımacılığı ile makul fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Tüm Fiyatları görüntülemek için sayfamızda yer alan ‘Fiyat Hesapla’ butonunu kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa veya şirket iseniz, kurumsal müşteri temsilcilerimizle görüşerek, daha uygun rakamlar alabilir ve sizler için hazırladığımız özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Brezilya’ya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Brezilya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerin büyüklüğüne göre fiyat oluşur. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den Brezilya’ya en uygun fiyatta kargo nasıl gönderilir?

SmallCargo, Türkiye’nin önemli online yurtdışı kargo toptancılarından biridir. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global express kargo taşıyıcıları ile kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Brezilya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak operasyon@smallcargo.com adresine mail atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Brezilya’ya en hızlı kargo hangisi?

Brezilya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek SmallCargo olacaktır. Çünkü SmallCargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç her gün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Brezilya’ya ortalama kargo süresi 3 iş günü sürmektedir. Özellikle, Güney Amerika’da bulunan Brezilya ile olan karayolu ve denizyolu mesafesi göz önünde bulundurulduğunda en hızlı kargo seçeneği sizler için SmallCargo olacaktır.

Brezilya’ya kargo nasıl gönderilir?

Brezilya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Özellikle, kargo alıcılarının titiz tüketiciliği göz önünde bulundurulduğunda kargonuzda hasar ya da çizik bulunmadığından emin olun. Kargo kolilerinin ölçüleri belli olduğunda, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp kargo maliyetinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik müşteri hizmetlerimiz ile o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip kargonuzu hızlıca oluşturmanız mümkün olacaktır.

Türkiye’den Brezilya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Brezilya’ya ortalama 3 iş günü içerisinde teslimat yapıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir kargo 72 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor. Brezilya’ya gönderilen kargonun aradaki mesafeye rağmen bu kadar hızlı teslim edilmesinde bu ülkeye düzenlenen hava kargo taşımacılığı etkili olmaktadır. Ülke kurallarına bağlı gümrükteki incelemeler ve zorunlu gecikmeler ise bu süreyi uzatabilir.

Türkiye’nin Her Yerinden Brezilya’nın Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister ticari merkezi şehri İstanbul’dan, isterseniz Bursa’dan, isterseniz Aydın’dan yurtdışı kargo ile Brezilya’ya gönderiminiz varsa çalmanız gereken kapı SmallCargo.com.

Brezilya’ya Kargo Takibi

Brezilya’ya kargo takibi ile gönderinizi sayfamızdan adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca bizlerden aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek olan firmamıza teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Brezilya’ya yolculuğuna başlamış olan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. Gönderimi yaptığınız firmamızın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterlidir. İstediğiniz an takibini yaptığınız kargonuzun, zamanında yerine ulaşması işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde ulaştırmak istediğiniz gönderinizin gecikmesine bağlı mağduriyetiniz ortadan kalkmış olacaktır. 

Ayrıca, kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi gecikmeye zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Bu takip sistemi ile, gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi ön görmeniz mümkün olacaktır. Gümrükte oluşabilecek olası sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Brezilya'dan Türkiye’ye Kargo

Brezilya'dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Brezilya'da yatırım yapan bir Türk girişimci, orada yaşamına devam eden bir göçmen ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrenci Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederse kolayca gönderim yapabilir. Rio de Janeiro’dan İstanbul’a, Sao Paulo’dan Ankara’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünlerinizi ya da evraklarınızı göndermeniz 

Brezilya’ya Kargo ile Gönderilemeyen Ürünler

Brezilya’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu, kargo gönderimi yaparken gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiçbir ürün veya mal grubu Brezilya’ya kargo ile gönderilemeyeceği gibi, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul edilmemektedir.

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk

Brezilya’ya hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ve Brezilya devletleri arasında havayolu kargo taşımacılığını yaparken, ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına dikkat edilmelidir. Bu yüzden gümrük tarifelerine de mutlak surette uyma yükümlülüğü vardır. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez.

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

SmallCargo anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden korur. Üstelik firmamız, Brezilya dahil birçok ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırıyor ve bu taahhüdü de başarıyla yerine getiriyoruz.

Brezilya’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir. İstanbul’dan Rio de Janeiro’a, Rio de Janeiro’dan İstanbul’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç gün içinde Brezilya’da bir eve, üniversiteye, kuruma ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu SmallCargo.com’a teslim edin ve güvenle kargonuzun teslim edilmesini bekleyin.

Güvenilir Çözüm Ortakları

SmallCargo.com yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile çalışarak taşıtmaktadır.

Hava Kargoda Müşteri Beklentileri

Brezilya’ya kargo hizmetinde havalimanından havalimanına yapılan gönderi, havalimanından adrese yapılan gönderi ya da adresten havaalanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. SmallCargo bu saydığımız tüm kargo gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, müşterileri için tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Özellikle müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için kargo firmamız sürekli çalışmaktadır. Bu nedenle, uçak kargo gönderilerinizi ve işleyiş planlamalarını, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Brezilya’ya ve 210+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız SmallCargo güvencesinde…

İhtiyacınız neresiyse, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız çözümleriniz SmallCargo’da…

Siz isteyin uzaklar yakın olsun…

 

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp