Çin Kargo Hizmeti | Çin'e Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • Çin Kargo Hizmeti | Çin'e Kargo Fiyatları
Image

Çin’e Kargo

En fazla nüfusa sahip ülke olan Çin, 1 milyar 439 milyon kişilik nüfusu ile dünya ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır. Çin ekonomisi, Türkiye ile ihracat ticaretinde yakın ilişkilere sahiptir. Çeşitli ekonomik sektörleri içinde barındıran ülke, gelişen ülkelerin ekonomisinde kritik yerde durmaktadır. Çin’e yurtdışı kargo işlemlerine bu yazıda ulaşabilirsiniz.

Çin Kargonun İpuçları

Ekonomik reformları ile Çin ekonomisi, dünyanın hızlı büyüyen ekonomilerinden biridir. 2021 yılında dünyanın ikinci en büyük ekonomisine sahip olan ülke, satın alma açısından ise dünyanın ikinci en büyük ekonomisine sahiptir. Ayrıca mal ihracatında, dünyada ikinci sıradadır. Tüm bu özellikleri ile Çin’e kargo, Türkiye’de ticaret sektöründe yoğun trafiğe sahiptir. Çin’e kargo ulaştırmanız için gerekli bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

Çin – Türkiye Dış Ticaret Verileri

Çin’in başkenti Pekin’dir ve dünyanın en büyük 10 havaalanından 7’si Çin’de bulunmaktadır. Bunlar arasında Guangzhou, Beijing, Chengdu, Şanghay gibi Çin’in önemli havaalanları yer almaktadır ve dünya ticaretinde bu havaalanları oldukça önemlidir. İki ülke arasında gelişen ticaret ilişkileri ile birlikte 2020 yılıyla beraber son 5 yılda Türkiye ile Çin arasında 5 yılda 126 milyar dolarlık ticaret yapılmıştır. Türkiye'nin, Çin'e en yüksek ihracat kalemi hayvansal ve bitkisel gübrelerden inşaat malzemelerine kadar geniş yelpazeye sahiptir. 

 

Çin’e Yurt Dışı Kargo Potansiyelini Artıracak Satış

 

Türkiye’de son yıllarda gelişen e-ticaret ile çeşitli ülkelere firmaların ihracat ticareti artmıştır.  Özellikle Alibaba ve Amazon ile dış ticarete açılmış firmaların Çin’e kargo trafiği yoğun şekilde devam etmektedir.

 

İthalatın Yıldızı Elektronik Cihazlar

Çeşitli sektörlerde üretim merkezi olan Çin, özellikle Türkiye’ye ithalatı ile ön plana çıkmaktadır. İthalat ticaretinde en çok ithalat, 1 milyar 919 milyon dolarla telefon ve elektrikli cihazlarda görüldü. Öte yandan, tekstil ürünlerinden endüstri ürünlerine, tıp ve eczacılık ürünlerinden organik kimyasal ürünlere kadar çeşitli sektörlerde de ithalatını sürdürdü. Bu veriler de Çin’e kargo rakamlarının yukarıya doğru seyrinde önemli bir paya sahiptir.

 

Türkiye’deki Çin Yatırımları

Bin 100'ün üzerinde Çinli sermaye şirketinin faaliyet gösterdiği Türkiye’ye gelen toplam yatırım değeri 2021 yılında 2.5 milyar doları buldu. Özellikle e-ticaret sektöründe önemli paydaya sahip Çinli Alibaba şirketinin 2018 yılında Türkiye’ye yatırım yapması ile yatırımlar hız kazandı. İki ülke arasındaki son 5 yıldaki toplam ticaret hacmi, 100 milyar dolara ulaştı. Çin'den Türkiye'ye gelen yatırım oranı ise yüzde 120 oranında arttı.

 

Çin’e Kolay Kargo

Çin ile hem ekonomik hem turistik ilişkilerin gelişmesiyle 2018 yılında Türkiye'ye gelen Çinli turist sayısı yüzde 60 artarak 400 bin kişiye ulaştı. Hem artan şirket yatırımları hem de turist sayıları ile evrak işlemlerinden büyük ürünlere kadar ihtiyaç duyulan kargo, en kolay havayolu ile gerçekleşmektedir.

 

Çin’e Kargo Göndermek İsteyenler

Türkiye’nin önemli ticari partnerlerinden biri olan Çin’e hava kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Çin’e Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Çin’e kargo gönderimi yapmak günümüz şartlarında çok kolay. Yurtiçi firmalarından kolay ve hızlı hava kargo hizmeti veren SmallCargo ile Çin’e kargo gönderinizi bir bilgisayar ya da akıllı telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Adım Adım Çin Kargo Gönderimi

Fiyat Hesapla sayfamızdaki hesaplama aracını kullanarak Çin kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Çin’i seçip kilogram bilgisini girdiğinizde Çin kargonuzun yolculuğu başlamış olacak.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

Çin Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Çin’e kargo hesaplaması yapmak oldukça kolay bir işlem.

Çin’e kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Çin’e ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması ;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçilirse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret ödemek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecek iseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam eder. Bu sebeple kargo için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

Çin’e Kargo Fiyatları Hesaplama

SmallCargo Fiyat Hesapla sayfasına girdiğinizde ekranda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Çin’i işaretledikten sonra, kargonuzun kilogram bilgisini de girmeniz gerekiyor. Böylece Çin’e kargonun örneğin Pekin’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

Çin’e Kargo Gönderimi

Çin’e kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çaldığı anı beklemek…

Çin’e Kargo Fiyatları

Çin’e kargo fiyatları genel olarak makul fiyatlar olarak karşımıza çıkıyor. Tüm Fiyatları görüntülemek için menüdeki ‘Fiyat Hesapla’ butonundan hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa veya şirket iseniz, kurumsal müşteri temsilcilerimizle görüşerek, daha uygun rakamlar alabilir ve özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Çin’e kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Çin’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerden hangisi büyükse ondan fatura çıkar.

Türkiye’den Çin’e en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

SmallCargo, Türkiye’nin önemli online yurtdışı kargo toptancılarından biridir. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global express kargo taşıyıcıları ile kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Çin’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, ‎+90 501 348 23 86 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak operasyon@smallcargo.com adresine mail atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Çin’e en hızlı kargo hangisi?

İngiltere’ye acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek SmallCargo olacaktır. Çünkü SmallCargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç her gün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Çin’e ortalama kargo süresi 2 iş günüdür.

Çin’e kargo nasıl gönderilir?

Çin’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinin ölçüleri belli olduğunda, ‎+90 501 348 23 86 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenirsiniz. Üstelik o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yapmak mümkün.

Türkiye’den Çin’e Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Çin’e ortalama 2 iş gününde teslimat yapıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir kargo 24 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor. Çin’e gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde hem Türkiye ile ticaret yoğunluğu hem de bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı etkili oluyor. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler ise bu süreyi uzatabilir.

Türkiye’nin Her Yerinden Çin’e Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister ticari merkezi şehri İstanbul’dan, isterseniz Adana’dan, isterseniz Afyon’dan yurtdışı kargo ile Çin’e gönderiminiz varsa çalmanız gereken kapı SmallCargo.com.

Çin’e Kargo Takibi

Çin’e kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek olan firmamıza teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Çin’e yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. Gönderimi yaptığınız firmamızın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterli. İstediğiniz an takibini yaptığınız kargonuzun, zamanında yerine ulaşması işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısında prestijiniz de artacaktır.

Ayrıca, kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi gecikmeye zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Bu şekilde, gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi önlemek mümkün olacaktır. Bu şekilde gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Çin’den Türkiye’ye Kargo

Çin’den Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Çin’de yatırım yapan bir Türk girişimci ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrenci Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederse kolayca gönderim yapabilir.

Pekin’den İstanbul’a, Hong Kong’dan Ankara’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünlerinizi ya da evraklarınızı göndermeniz mümkün.

Çin’e Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

Çin’e kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu, kargo işlemleri sırasında gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiçbir ürün veya mal grubu Çin’e kargo ile gönderilemeyeceği gibi, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul edilmemektedir.

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk

Çin’e hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ve Çin arasında havayolu kargo taşımacılığını yaparken ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına dikkat etmeli. Bu yüzden gümrük tarifelerine de mutlak surette uyma yükümlülüğü vardır. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez.

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

SmallCargo anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden korur. Üstelik firmamız bugün dünya üzerindeki Çin dahil birçok ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırıyoruz ve bu taahhüdü de başarıyla yerine getiriyoruz.

Çin’e uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir. İstanbul’dan Pekin’e, Pekin’den İstanbul’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç gün içinde Çin’de bir eve ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu SmallCargo.com’a teslim edin ve güvenle kargonuzun teslim edilmesini bekleyin.

Güvenilir Çözüm Ortakları

SmallCargo.com yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtmaktadır

Hava Kargoda Müşteri Beklentileri

Çin’e kargo hizmetinde havalimanından havalimanına yapılan gönderi, havalimanından adrese yapılan gönderi ya da adresten havaalanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. SmallCargo bu saydığımız tüm kargo gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Özellikle müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için kargo firmamız sürekli çalışmaktadır. Bu nedenle, uçak kargo gönderilerinizi ve işleyiş planlamalarını, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Çin’e ve 210+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız SmallCargo güvencesinde…

İhtiyacınız neresiyse, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız çözümleriniz SmallCargo’da…

Siz isteyin uzaklar yakın olsun…

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp