İsveç Kargo Hizmeti | İsveç'e Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • İsveç Kargo Hizmeti | İsveç'e Kargo Fiyatları
Image

İsveç’e Kargo

Başkenti Stokholm olan İsveç, Kuzey Avrupa’nın en yüksek refaha sahip ülkeleri arasındadır. İsveç, İskandinav ülkeleri arasında üçüncü en büyük havaalanı olan Stockholm-Arlanda Havalimanı’na sahiptir. Yüzölçümü olarak Avrupa’nın üçüncü büyük ülkesi olan İsveç, nüfus yoğunluğu olarak az nüfuslu bir ülkedir. Ülkenin büyük bir kısmı ormanlık alanlarla kaplıdır ve ekonomisi orman ürünleri ile zenginleşmiştir. Özellikle ormanlık alanları ile orman ürünleri ve madencilikte gelişen İsveç’e yurtdışı kargo işlemlerine bu yazıda ulaşabilirsiniz.

İsveç’e Kargonun İpuçları

İsveç, ormanlık alanlarla kaplı olmasına rağmen orman ürünlerini işleyerek alanlarını ekonomiye dönüştürmeyi başarmıştır. Ülke toprağının yarısını kaplayan ormanlık alanlar, ülke ekonomisinin ana hammadde kaynakları arasındadır. Özellikle, ihracat alanında dış ülkeler ile ticaretinde orman ürünleri başrol konumundadır. Diğer yandan ise İsveç, gelişmiş mühendislik alanına sahiptir ve bu mühendislik alanları İsveç ekonomisini çeşitli sektörlerde canlandırmaktadır. Gelişmiş mühendislik alanları ve ürünleri ile Türkiye’deki vatandaşların ve yatırımcıların hem ticaret sektöründe hem de çalışma alanında dikkatini çeken İsveç’e kargo ulaştırmanız için gerekli bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

 

İsveç – Türkiye Dış Ticaret Verileri

İki ülke arasındaki ticaret ilişkileri son yıllarda artarak devam etmektedir. Özellikle elektrikli ve elektronik makineler ve ekipmanları, haberleşme cihazları, teknolojik ürünleri ile ithalatta önemli pozisyonda bulunan İsveç, Türkiye ekonomisi içerisinde yer alan firmalar için önemli ülke konumundadır. 2021 yılında hem ithalat hem ihracat alanında Türkiye dış ticaretinde beşinci ülke konumuna ulaşmıştır. Türkiye ile dış ticaretteki ilişkilerini son yıllarda geliştiren İsveç’in, Türkiye’de 125’in üzerinde şirketi bulunmaktadır. Uluslararası alanda isimleri duyulmuş IKEA, H&M gibi büyük şirketleriyle de Türkiye’de varlığını sürdürmekte ve Asya ülkelerindeki pazarlarını Türkiye’den yönetmektedir. Bu yönleri ile İsveç, birçok sektörde Türkiye’deki üreticiler ve girişimciler için gözde olan Avrupa ülkeleri arasındadır.

 

İsveç’e Yurt Dışı Kargo Potansiyelini Artıracak Satış

 

Türkiye’de son yıllarda gelişen e-ticaret ile çeşitli ülkelere firmaların ihracat ticareti artmıştır.  Özellikle, e-ticaret ile dış ticarete açılmış firmaların İsveç’e kargo trafiği yoğun şekilde devam etmektedir. Hem ihracatta hem ithalatta Kuzey Avrupa’nın en zengin ve yüksek refaha sahip olan ülkelerden biri olan İsveç ile özellikle makine ve inşaat alanlarında ihracat ticareti yoğun şekilde devam etmektedir. Aynı zamanda, e-ticaret ile firmalarını geliştiren Türk girişimciler İsveç’ten ürün getirerek ürünlerini kendi tüketicilerine sunmaktadırlar.

 

Dış Ticaretin Yıldızı İsveç

İsveç, az olan nüfus yoğunluğu ve ülke topraklarında sahip olduğu sınırlı pazarı ile dış ticarete yönelmiş ve karma ekonomiye sahip bir ülkedir. Orman ürünlerinde, gelişen mühendislikleri ile madencilik alanında, makine araçlarında, iletişim araçlarında ve otomotiv ürünlerinde ithalatta bulunan İsveç, uluslararası ticarette yoğun ilişkilere sahip Avrupa ülkelerinden biridir. İsveç, ihracat ticaretinde başlıca makina ve mekanik ürünlerine sahipken, bu ürünlerin yanında ithalatta ise başlıca elektronik makina ve cihazlara, mineral yağlara ve eczacılık ürünlerine başvurmaktadır. Bu veriler de İsveç’e kargo rakamlarının yukarıya doğru seyrinde önemli bir paya sahiptir.

 

Türkiye’deki İsveç Yatırımları

İsveç, son yıllarda Türkiye’ye olan yatırımlarını artıran ülkeler arasında yer almaktadır. Doğrudan ya da dolaylı şirketleri ve Ar-ge alanındaki yatırımları ile Türkiye’ye de birçok alanda yatırımlarını sürdürmektedir.

 

İsveç’e Kolay Kargo

İsveç, sınırlı iç pazarından dolayı yönünü dış pazarlara çevirmesi ile dikkatleri üzerine çeken ülkelerden biridir. Özellikle, hem iş dünyasındaki yeni pazarlar arayan uluslararası şirketleri ile hem de yoğun yabancı yatırımları ile İsveç’e hızlı kargo ihtiyacı bulunmaktadır. Türkiye’ye uzak ülkeler arasında yer alan İsveç’e evrak işlemlerinden büyük ürünlere kadar ihtiyaç duyulan kargo, en kolay havayolu ile gerçekleşmektedir.

İsveç’e Kargo Göndermek İsteyenler 

Türkiye’nin ihracat ekonomisinde önemli ticari ülkelerden biri olan İsveç’e hava kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

İsveç’e Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

İsveç’e kargo gönderimi yapmak, iki ülke arasındaki mesafeden dolayı günümüz şartlarında hava kargo taşımacılığı ile çok daha kolay. Yurtiçi firmalarından kolay ve hızlı hava kargo hizmeti veren SmallCargo ile İsveç’e kargo gönderinizi bir bilgisayar ya da akıllı telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Adım Adım İsveç Kargo Gönderimi

Fiyat Hesapla sayfamızdaki sizin için hazırladığımız hesaplama aracını kullanarak İsveç’e kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak İsveç’i seçip kilogram bilgisini girdiğinizde ise İsveç’e kargonuzun yolculuğu başlamış olacaktır.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

İsveç’e Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

İsveç’e kargo hesaplaması yapmak oldukça kolay bir işlem. İsveç’e göndereceğiniz kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Hesaplama işlemi sonucunda, göndermek istediğiniz kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı ile İsveç’e ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması ;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir ve fiyat bu formüle göre belirlenmektedir.

Ancak, bu noktada müşterilerimizin dikkat etmesi gereken önemli bir konu bulunmaktadır. Eğer gönderiniz bir evrak ya da zarf değil de koli ise, koli seçiminde müşterilerimizin bilinçli ve dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü, kargo gönderilerinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkilenmektedir. Eğer kargo için tercih edilen koli gereğinden büyük seçilirse yapılan işlem sonucunda çıkacak fiyat değeri de yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret ödemek zorunda kalacaktır. Müşterilerimizin, bu durumla karşılaşmaması için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermesi gerekmektedir.

Eğer 5 kilogramlık bir ürünü kargolamak için 60x40x40 ebadında bir koli seçerseniz, yapılacak kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü, işlem sonunda desi hesaplaması 19.2 sonucuna ulaşılacaktır. Oysaki, gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama ise yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam eder. Bu sebeple kargo için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır. Bu yüzden müşterilerimizin, gönderimlerinde ürünlerinin ebatına en uygun koliyi seçip kargolarını hazırlamaları oldukça önemlidir.

İsveç’e Kargo Fiyatları Hesaplama

Sitemizde bulunan SmallCargo Fiyat Hesapla sayfasına girdiğinizde, ekranda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak İsveç’i seçtikten sonra, kargonuzun kilogram bilgisini giriniz. Daha sonra hesapla butonunu tıklayarak, İsveç’e gönderilecek kargonuzun örneğin Stokholm’a ne kadar bir ücret karşılığı ile gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

İsveç’e Kargo Gönderimi

İsveç’e kargo gönderim işleminin son adımı ise fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu şirketimize teslim etmektir. Bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye çağırarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çaldığı anı beklemek…

Eğer kurye çağırma ve kargonuzu iletme işlemleri ile ilgili sorularınız varsa sayfamızda belirtilen iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

İsveç’e Kargo Fiyatları

İsveç’e kargo fiyatları, hava taşımacılığı ile makul fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Tüm Fiyatları görüntülemek için sayfamızda yer alan ‘Fiyat Hesapla’ butonunu kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa veya şirket iseniz, kurumsal müşteri temsilcilerimizle görüşerek, daha uygun rakamlar alabilir ve sizler için hazırladığımız özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

İsveç’e kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

İsveç’e kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerin büyüklüğüne göre fiyat oluşur. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den İsveç’e en uygun fiyatta kargo nasıl gönderilir?

SmallCargo, Türkiye’nin önemli online yurtdışı kargo toptancılarından biridir. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global express kargo taşıyıcıları ile kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. İsveç’e en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, ‎+90 501 348 23 86 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak operasyon@smallcargo.com adresine mail atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

İsveç’e en hızlı kargo hangisi?

İsveç’e acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek SmallCargo olacaktır. Çünkü SmallCargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç her gün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den İsveç’e ortalama kargo süresi 2 iş günü sürmektedir. Özellikle, Kuzey Avrupa’da bulunan İsveç ile olan karayolu ve denizyolu mesafesi göz önünde bulundurulduğunda en hızlı kargo seçeneği sizler için SmallCargo olacaktır.

İsveç’e kargo nasıl gönderilir?

İsveç’e kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Özellikle, İsveç vatandaşlarının titiz tüketiciliği göz önünde bulundurulduğunda kargonuzda hasar ya da çizik bulunmadığından emin olun. Kargo kolilerinin ölçüleri belli olduğunda, ‎+90 501 348 23 86 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp kargo maliyetinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik müşteri hizmetlerimiz ile o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip kargonuzu hızlıca oluşturmanız mümkün olacaktır.

Türkiye’den İsveç’e Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İsveç’e ortalama 2 iş günü içerisinde teslimat yapıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir kargo 48 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor. İsveç’e gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde bu ülkeye düzenlenen hava kargo taşımacılığı etkili olmaktadır. Ülke kurallarına bağlı gümrükteki incelemeler ve zorunlu gecikmeler ise bu süreyi uzatabilir.

Türkiye’nin Her Yerinden İsveç’in Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister ticari merkezi şehri İstanbul’dan, isterseniz Bursa’dan, isterseniz Aydın’dan yurtdışı kargo ile İsveç’e gönderiminiz varsa çalmanız gereken kapı SmallCargo.com.

İsveç’e Kargo Takibi

İsveç’e kargo takibi ile gönderinizi sayfamızdan adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca bizlerden aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek olan firmamıza teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile İsveç’e yolculuğuna başlamış olan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. Gönderimi yaptığınız firmamızın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterlidir. İstediğiniz an takibini yaptığınız kargonuzun, zamanında yerine ulaşması işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde ulaştırmak istediğiniz gönderinizin gecikmesine bağlı mağduriyetiniz ortadan kalkmış olacaktır. 

Ayrıca, kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi gecikmeye zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Bu takip sistemi ile, gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi ön görmeniz mümkün olacaktır. Gümrükte oluşabilecek olası sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

İsveç’den Türkiye’ye Kargo

İsveç’den Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. İsveç’de yatırım yapan bir Türk girişimci, orada yaşamına devam eden bir göçmen ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrenci Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederse kolayca gönderim yapabilir. Stokholm’dan İstanbul’a, Göteborg’dan Ankara’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünlerinizi ya da evraklarınızı göndermeniz mümkün.

İsveç’e Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

İsveç’e kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu, kargo gönderimi yaparken gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiçbir ürün veya mal grubu İsveç’e kargo ile gönderilemeyeceği gibi, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul edilmemektedir.

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk

İsveç’e hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ve İsveç devletleri arasında havayolu kargo taşımacılığını yaparken, ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına dikkat edilmelidir. Bu yüzden gümrük tarifelerine de mutlak surette uyma yükümlülüğü vardır. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez.

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

SmallCargo anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden korur. Üstelik firmamız, İsveç dahil birçok ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırıyor ve bu taahhüdü de başarıyla yerine getiriyoruz.

İsveç’e uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir. İstanbul’dan Stokholm’a, Stokholm’dan İstanbul’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç gün içinde İsveç’de bir eve, üniversiteye, kuruma ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu SmallCargo.com’a teslim edin ve güvenle kargonuzun teslim edilmesini bekleyin.

Güvenilir Çözüm Ortakları

SmallCargo.com yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile çalışarak taşıtmaktadır.

Hava Kargoda Müşteri Beklentileri

İsveç’e kargo hizmetinde havalimanından havalimanına yapılan gönderi, havalimanından adrese yapılan gönderi ya da adresten havaalanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. SmallCargo bu saydığımız tüm kargo gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, müşterileri için tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Özellikle müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için kargo firmamız sürekli çalışmaktadır. Bu nedenle, uçak kargo gönderilerinizi ve işleyiş planlamalarını, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

İsveç’e ve 210+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız SmallCargo güvencesinde…

İhtiyacınız neresiyse, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız çözümleriniz SmallCargo’da…

Siz isteyin uzaklar yakın olsun…

 

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp