İsviçre Kargo Hizmeti | İsviçre’ye Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • İsviçre Kargo Hizmeti | İsviçre’ye Kargo Fiyatları
Image

İSVİÇRE KARGO TRAFİĞİ

İsviçre kargo rakamları 2018 yılında Türkiye’nin bu ülkeye yaptığı ihracatın yüzde 95 oranında artması ile iyice önem kazandı.

Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olmasına rağmen konumu itibari ile Orta Avrupa’da kavşak niteliğine sahip olan İsviçre’ye kargo gönderme işlemleri ile ilgili soruları bu yazımızda yanıtlıyoruz.

Bu soruların yanıtlarına geçmeden önce İsviçre kargo rakamlarını doğrudan etkileyen Türkiye-İsviçre ticari ilişkilerine yakından bakalım.

İSVİÇRE’YE İHRACAT ARTIYOR

Türkiye’nin İsviçre ile olan ikili ticaret hacmi 2018 yılında 4 milyar 550 milyon Dolar olarak gerçekleşti. İhracatın 1 milyar 733 milyon dolar, ithalatın da 2 milyar 817 milyon Dolar olduğu bu alışverişte rakamlar bir önceki yola bir hayli değişmiş durumda. Rakamlar 2017 yılına göre ihracatta yüzde 95 artışa, ithalatta ise yüzde 59 azalışa işaret etmektedir.

Türkiye’nin söz konusu ülkeye başlıca ihraç ürünleri  altın, binek otomobilleri, kabuklu meyveler, alüminyum saclar, tıbbi malzemelerden oluşurken, altın, tıbbi malzemeler, kol ve cep saatleri, dokumaya elverişli elyaf, ortopedik cihazlar da ithalata konu olan ürünlerdir.

İhracatta yaşanan bu yüzde 100’e ulaşan artış İsviçre kargo rakamlarına da olumlu yansıyacaktır.

KARŞILIKLI YATIRIMLAR DA ARTIYOR

Öte yandan iki ülkenin karşılıklı yatırımları da artış trendinde. 2002-2018 döneminde İsviçre’nin Türkiye’deki yatırımlarının toplamı 2 milyar 629 milyon dolara ulaşmıştır. Aynı dönemde İsviçre’deki Türk yatırımlarının toplamı ise 874 milyon dolardır.

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle Türkiye’de İsviçre sermayesi veya İsviçreli girişimci ile ortak olarak kurulmuş firma sayısı 887’ye ulaşmıştır. Bu firmaların büyük kısmı hizmetler ve imalat, diğerleri ise tarım ve madencilik alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu veriler İsviçre kargo trafiğini yükselme eğiliminde olduğunu ortaya koymaktadır.

İSVİÇRE KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

İsviçre’ye kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da Small Cargo’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

Small Cargo’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada İsviçre gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak İsviçre’yi  seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

 

İSVİÇRE KARGO HESAPLAMA ARACI

İsviçre kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı İsviçre’ye ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Bu noktada hacimsel ağırlığın düşük çıkması için kargo paketle-meye azami dikkat etmek gerekir.

İSVİÇRE FİYAT HESAPLAMA

İsviçre kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için Small Cargo’nun hesaplama aracını kullanacağız.

Small Cargo’nun anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Fiyat Hesapla” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak İsviçre’yi    işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Bern ya da Zürih’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye İsviçre kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

TÜRKİYE’DEN İSVİÇRE’YE KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz İsviçre gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İsviçre’ye ortalama 1 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

İsviçre’den Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

İSVİÇRE PTT KARGO

İsviçre PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo İsviçre fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

İsviçre’ye  5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo İsviçre fiyatını hesaplayalım.

PTT kargo İsviçre için 7-10 gün teslimat süresi vermektedir.

İSVİÇRE  KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer İsviçre PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip İsviçre için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

İSVİÇRE YURTDIŞI KARGO FİYATLARI

Small Cargo,  uluslararası ithalat firmaları ve ihracat firmaları, özel depolar, Tüm dünya üzerinde uluslararası kargo taşımacılığı yapan firmalar ve acenteler ile yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde ticari ve bireysel yüklerinizi uluslararası standartlara uygun olarak taşımaktadır. Small Cargo sorumluluğunun bilincinde ve müşteri ihtiyaçlarını sınıflandıran, iş ve taşıma planlamasını yaparken ana taşıma modellerinin yanı sıra, iç nakliyeden depolamaya ve gümrüklemeye kadar her ayrıntıyı hesaplamaktadır. Uluslararası kargo sektöründe, her ayrıntıyı bir müşteri titizliğiyle düşünen firmamız, tüm yurtdışı kargo hizmetlerinde hızlı ve ekonomik çözümlerini kaliteli hizmet anlayışıyla sunmaktadır. Uluslararası taşımacılık ve Uluslararası kargo hizmeti alacağınız zaman tüm işlemlerini yasal çerçeve de sunan bir firma seçmeniz gerekir. Çünkü yurtdışı kargo paketleriniz güven içerisinde taşınması ve belirtilen adrese zamanında teslim edilmesi gerekir. Uluslararası yurtdışı kargo ve nakliyat hizmeti uzmanlık gerektirir. Small Cargo firmamız ile iletişime geçip, müşteri temsilcilerimiz ile detaylı bilgileri edindikten sonra, bizden hizmet alarak gerekli İsviçre ucuz yurtdışı kargo desteğini ekonomik ve güvenli bir biçimde sağlayabilirsiniz. Firmamız taşımacılık alanında başarılı işlere imza atmıştır ve atmaktadır. Uluslararası kargo alanında uzman kadrosu ile güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Taşımacılık işlemi kendi bünyemizde yer alan özel nakliye araçlarımız yardımı ile yapılır. Fiyat politikamız da ekonomik olarak belirlenmiş olup uygun vadeler ile profesyonel bir hizmet sunulmuştur.

İsviçre Yurtdışı Kargo ile neler gönderilebilir?

Ülkenizde bulunan malların ithalat ve ihracat edilmesinin yanı sıra belge, evrak, döküman gönderilerini de Small Cargo ile Türkiye sınırları içerisindeki  herhangi bir ilden, İsviçre başta olmak üzere tüm ülkelere gönderebilirsiniz. Small Cargo, gönderinizin İsviçre dışına çıktığı andan itibaren, karşı alıcının eline geçmesi ile biten stresli süreci ortadan kaldırmaktadır.

İSVİÇRE’YE  SMALL CARGO İLE EN UCUZ KARGO

İsviçre’ye  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise Small Cargo. İsterseniz Türkiye’nin en yoğun nüfuslu ve en çık ihracat yapılan kenti İstanbul’dan İsviçre’ye kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için her an iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan Small Cargo en uygun DHL İsviçre kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS İsviçre için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

İsviçre uçak kargo hizmeti alarak, en hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey Small Cargo'ya gelmek.

İsviçre ile ekonomik ilişkilerin önemli bir boyutunu bu ülkede yaşayan yaklaşık 130 bin Türk vatandaşı oluşturmaktadır.

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp