Kanada Kargo Hizmeti | Kanada'ya Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • Kanada Kargo Hizmeti | Kanada'ya Kargo Fiyatları
Image

Kanada’ya Kargo

Kuzey Amerika’da bulunan ve başkenti Ottawa olan Kanada, 38 milyon nüfusa sahiptir. Zengin kültürel çeşitliliği, yüksek yaşam koşulları ve birçok etnik gruptan vatandaşlara sahip olması ile dünyanın gözdesi konumundadır. Hem kıyı şeritleriyle hem ormanlık alanlarıyla hem kışın hem de yazın dünyanın turistik merkezlerinden biridir. Kanada, kültürel aktiviteleri, eğlence hayatı, ticaret merkezi Toronto, Niagara Şelaleri, kanyonları, gölleri ve doğa parkları ile turistleri çekerken yüksek yaşam koşulları ve eğitim programları ile de öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Ülkenin en büyük şehri Toronto’da bulunan Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı yoğun ziyaretçi trafiğine sahiptir.

 

Kanada’ya Kargonun İpuçları

Doğal kaynaklar zenginliği ile dünyada öne çıkan Kanada, maden ve mineral bakımından dünyanın en zengin ülkeleri arasındadır. Ham petrol rezervleri bakımından dünyada dördüncü sırada yer almaktadır ve dünyada en büyük ikinci uranyum üreticisi konumundadır. Bunun yanı sıra doğal gaz rezervleri, kömür, çinko, elmas bakımından da zengin olan ülkenin 2020 yılında tüm doğal kaynaklarının değeri 550 milyar dolar olarak hesaplanmıştır. Özellikle, mineral yağlar ve yakıtlar ihracatında diğer ülkeler ile ticaret hacminin yoğunluğunu korumaktadır. Tüm bu özellikleri ile Kanada’ya kargo, Türkiye’de de ticaret sektöründe ilgi görmektedir. Kanada'ya kargo ulaştırmak için gerekli bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Yatırım Yıldızı Kanada

Kanada, dünyada doğal kaynak zenginliği ile dikkat çeken ve bu kaynaklar ile ekonomisini büyüten ve milli servetini artıran ülkeler arasındadır. 2021 yılında gayri safi yurtiçi hasılası 1.712 milyon dolara ulaşmıştır ve dünyanın en zengin 11. ülkesidir. Kanada ekonomisinin büyük bir kısmını hizmet sektörü oluşturmaktadır, hizmet sektöründen sonra ise maden ve sanayi sektörünün katkısı vardır. Son yıllarda da ülkenin Amerika ile Asya ekonomisi arasındaki konumu dikkat çekmektedir. Toptan ticaret, teknik hizmetler, madencilik alanlarında yurt dışından aldığı yatırımlar her yıl artmaktadır ve Avrupa ülkelerinden yatırım konusunda yoğun ilgi görmektedir. Kanada’nın Türkiye pazarındaki yatırımları da artarak devam etmektedir, özellikle bankacılık ve sigortacılık alanlarında yatırım yapan Kanadalı firmalar 2020 yılında 253 milyon dolarlık yatırım yapmışlardır.

 

Kanada’nın Dış Ticaret İlişkileri

Kanada ihracatında başlıca ürünler mineral yakıtlar ve yağlar, mekanik ürünler ve parçaları, motorlu kara taşıtları ve mücevherlerdir. Dış ticarette ihracat alanında 2020 yılında 14. sırada olan ülke ithalat alanında ise 12. sırada yer almıştır. Özellikle, komşu ülkesi ve dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan Amerika Birleşik Devletleri ile yoğun ticari ilişkileri bulunmaktadır. Son yıllarda da ülke bünyesine Hollanda ve İngiltere’den yoğun yatırımlar devam etmektedir. 

 

Kanada’ya Yurt Dışı Kargo Potansiyelini Artıracak Satış

Kanada, öncelikli olarak mekanik ürünlerde ithalatçı ülke konumundadır. İthalat pazarında önemli yüzdeye sahip olan mekanik cihazlar ve aletler, birçok yabancı markaların Kanada’ya ticaretini oluşturmaktadır. İthalat pazarında, mekanik ürünlerinin yanı sıra otomobil taşıtları ve parçaları, elektronik cihazlar, sağlık ürünleri, mobilyalar gibi ürünler yer almaktadır. Türkiye, Kanada’ya meyve ve sert kabuklu meyveler, metal eşyalar ve tekstil ürünleri alanlarında ihraç yapan ülkeler arasında yer almaktadır. 2020 yılında Türkiye’den Kanada’ya birinci sırada ihraç edilen ürünler grubunu meyve ve sert kabuklu meyve ürünleri oluşturmuştur. 

Kanada’ya Kargo Göndermek İsteyenler 

Yüksek ekonomik zenginliği, uluslararası alanda adını duyurmuş firmaları ve üniversiteleri, çeşitli etnik grupları ve göçmenleri bünyesinde barındırması ile ön plana çıkan Kanada’ya vatandaşların kargo ihtiyaçları bulunmaktadır. Ayrıca, Türkiye’de gelişen e-ticaret sektörü ile beraber büyümek isteyen girişimciler için Avrupa ülkelerine hızlı ve kolay kargo ihtiyacı doğmuştur. Türkiye’nin gelişen ekonomisinde önemli ticari ülkelerden biri olan Kanada’ya hava kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Kanada’ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Kuzey Amerika’da bulunan Kanada’ya kargo gönderimi yapmak, iki ülke arasındaki mesafeden dolayı günümüz şartlarında hava kargo taşımacılığı ile çok daha kolay. Yurtiçi firmalarından kolay ve hızlı hava kargo hizmeti veren SmallCargo ile Kanada’ya kargo gönderinizi bir bilgisayar ya da akıllı telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Adım Adım Kanada Kargo Gönderimi

Fiyat Hesapla sayfamızdaki sizin için hazırladığımız hesaplama aracını kullanarak Kanada’ya kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Kanada’yı seçip kilogram bilgisini girdiğinizde ise Kanada’ya kargonuzun yolculuğu başlamış olacaktır.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

Kanada’ya Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kanada’ya kargo hesaplaması yapmak oldukça kolay bir işlem. Kanada’ya göndereceğiniz kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Hesaplama işlemi sonucunda, göndermek istediğiniz kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı ile İsveç’e ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması ;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir ve fiyat bu formüle göre belirlenmektedir.

Ancak, bu noktada müşterilerimizin dikkat etmesi gereken önemli bir konu bulunmaktadır. Eğer gönderiniz bir evrak ya da zarf değil de koli ise, koli seçiminde müşterilerimizin bilinçli ve dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü, kargo gönderilerinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkilenmektedir. Eğer kargo için tercih edilen koli gereğinden büyük seçilirse yapılan işlem sonucunda çıkacak fiyat değeri de yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret ödemek zorunda kalacaktır. Müşterilerimizin, bu durumla karşılaşmaması için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermesi gerekmektedir.

Eğer 5 kilogramlık bir ürünü kargolamak için 60x40x40 ebadında bir koli seçerseniz, yapılacak kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü, işlem sonunda desi hesaplaması 19.2 sonucuna ulaşılacaktır. Oysaki, gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama ise yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam eder. Bu sebeple kargo için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır. Bu yüzden müşterilerimizin, gönderimlerinde ürünlerinin ebatına en uygun koliyi seçip kargolarını hazırlamaları oldukça önemlidir.

Kanada’ya Kargo Fiyatları Hesaplama

Sitemizde bulunan SmallCargo Fiyat Hesapla sayfasına girdiğinizde, ekranda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Kanada’yı seçtikten sonra, kargonuzun kilogram bilgisini giriniz. Daha sonra hesapla butonunu tıklayarak, Kanada’ya gönderilecek kargonuzun örneğin Toronto’ya ne kadar bir ücret karşılığı ile gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

Kanada’ya Kargo Gönderimi

Kanada’ya kargo gönderim işleminin son adımı ise fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu şirketimize teslim etmektir. Bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye çağırarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çaldığı anı beklemek…

Eğer kurye çağırma ve kargonuzu iletme işlemleri ile ilgili sorularınız varsa sayfamızda belirtilen iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kanada’ya Kargo Fiyatları

Kanada’ya kargo fiyatları, hava taşımacılığı ile makul fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Tüm Fiyatları görüntülemek için sayfamızda yer alan ‘Fiyat Hesapla’ butonunu kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa veya şirket iseniz, kurumsal müşteri temsilcilerimizle görüşerek, daha uygun rakamlar alabilir ve sizler için hazırladığımız özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Kanada’ya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Kanada’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerin büyüklüğüne göre fiyat oluşur. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den Kanada’ya en uygun fiyatta kargo nasıl gönderilir?

SmallCargo, Türkiye’nin önemli online yurtdışı kargo toptancılarından biridir. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global express kargo taşıyıcıları ile kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Kanada’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak operasyon@smallcargo.com adresine mail atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Kanada’ya en hızlı kargo hangisi?

Kanada’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek SmallCargo olacaktır. Çünkü SmallCargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç her gün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Kanada’ya ortalama kargo süresi 2 iş günü sürmektedir. Özellikle, Kanada’nın Kuzey Amerika’da bulunması ve yatırımcıların, turistlerin ve öğrencilerin dikkatini çekmesi göz önünde bulundurulduğunda en hızlı kargo seçeneği sizler için SmallCargo olacaktır.

Kanada’ya kargo nasıl gönderilir?

Kanada’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Özellikle, Kanada vatandaşlarının titiz tüketiciliği göz önünde bulundurulduğunda kargonuzda hasar ya da çizik bulunmadığından emin olun. Kargo kolilerinin ölçüleri belli olduğunda, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp kargo maliyetinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik müşteri hizmetlerimiz ile o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip kargonuzu hızlıca oluşturmanız mümkün olacaktır.

Türkiye’den Kanada’ya Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Kanada’ya ortalama 2 iş günü içerisinde teslimat yapıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir kargo 48 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor. Kanada’ya gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde bu ülkeye düzenlenen hava kargo taşımacılığı etkili olmaktadır. Ülke kurallarına bağlı gümrükteki incelemeler ve zorunlu gecikmeler ise bu süreyi uzatabilir.

Türkiye’nin Her Yerinden Kanada’nın Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister ticari merkezi şehri İstanbul’dan, isterseniz Ankara’dan, isterseniz İzmir’den yurtdışı kargo ile Kanada’ya evrak, ürün ya da koli gönderiminiz varsa çalmanız gereken kapı SmallCargo.com.

Kanada’ya Kargo Takibi

Kanada’ya kargo takibi ile gönderinizi sayfamızdan adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca bizlerden aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek olan firmamıza teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Kanada’ya yolculuğuna başlamış olan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. Gönderimi yaptığınız firmamızın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterlidir. İstediğiniz an takibini yaptığınız kargonuzun, zamanında yerine ulaşması işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde ulaştırmak istediğiniz gönderinizin gecikmesine bağlı mağduriyetiniz ortadan kalkmış olacaktır. 

Ayrıca, kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi gecikmeye zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Bu takip sistemi ile, gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi ön görmeniz mümkün olacaktır. Gümrükte oluşabilecek olası sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Kanada’dan Türkiye’ye Kargo

Kanada’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Kanada’da yatırım yapan bir Türk girişimci, orada yaşamına devam eden bir göçmen, eğitimine devam eden bir Türk öğrenci ya da akademik kariyerine orada devam eden bir Türk akademisyen Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederse kolayca gönderim yapabilir. Toronto’dan İstanbul’a, Ottawa’dan Ankara’ya, Vancouver’dan Bursa’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünlerinizi ya da evraklarınızı göndermeniz mümkün.

Kanada’ya Kargo ile Gönderilemeyen Ürünler

Kanada’ya kargo ile gönderilemeyen ürün gruplarının olduğu, kargo gönderimi yaparken gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiçbir ürün veya mal grubu Kanada’ya kargo ile gönderilemeyeceği gibi, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul edilmemektedir.

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk

Kanada’ya hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ve Kanada devletleri arasında havayolu kargo taşımacılığını yaparken, ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına dikkat edilmelidir. Bu yüzden gümrük tarifelerine de mutlak surette uyma yükümlülüğü vardır. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez.

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

SmallCargo anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden korur. Üstelik firmamız, Kanada dahil birçok ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırıyor ve bu taahhüdü de başarıyla yerine getiriyoruz.

Kanada’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir. İstanbul’dan Toronto’ya, Toronto’dan İstanbul’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç gün içinde Kanada’da bir eve, üniversiteye, kuruma ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu SmallCargo.com’a teslim edin ve güvenle kargonuzun teslim edilmesini bekleyin.

Güvenilir Çözüm Ortakları

SmallCargo.com yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile çalışarak taşıtmaktadır.

Hava Kargoda Müşteri Beklentileri

Kanada’ya kargo hizmetinde havalimanından havalimanına yapılan gönderi, havalimanından adrese yapılan gönderi ya da adresten havaalanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. SmallCargo bu saydığımız tüm kargo gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, müşterileri için tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Özellikle müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için kargo firmamız sürekli çalışmaktadır. Bu nedenle, uçak kargo gönderilerinizi ve işleyiş planlamalarını, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Kanada’ya ve 210+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız SmallCargo güvencesinde…

İhtiyacınız neresiyse, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız çözümleriniz SmallCargo’da…

Siz isteyin uzaklar yakın olsun…

 

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp