Lübnan Kargo Hizmeti | Lübnan'a Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • Lübnan Kargo Hizmeti | Lübnan'a Kargo Fiyatları
Image

Lübnan’a Kargo

Başkenti Beyrut olan Lübnan, 6 milyon 848 bin kişilik nüfusa sahiptir. Akdeniz iklimine sahip ülkede dört mevsim yaşanmaktadır ve verimli topraklara sahiptir. Lübnan, ticari havalimanı olarak başkentteki Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’na sahiptir. Lübnan’ın başkenti olan Beyrut pahalı yaşam koşulları ve ticareti ile dikkat çekmektedir. Orta Doğu’nun önemli ülkelerinden Lübnan’a yurtdışı kargo işlemlerine bu yazıda ulaşabilirsiniz.

 

Lübnan’a Kargonun İpuçları

Lübnan topraklarında kireçtaşı ve demir madenleri bulunmaktadır ancak ülkenin dış ticarette doğal kaynaklarından kazandığı gelir oldukça düşüktür. Lübnan ekonomisi daha çok bankacılık, sigortacılık ve inşaat sektörleri ile gelişmiştir ve ülke zenginliğin büyük bir kısmı bu alanlar sayesinde sağlanmaktadır. Lübnan’ın ihracat ticaretinde başlıca ticaretini yaptığı ürünler mücevher eşyalarıdır. Bunun yanı sıra savunma sanayiinde silah, mühimmat, bakır ve bakır eşyaları ticareti yapmaktadır. Lübnan’ın ithalat ticaretinde başvurduğu başlıca ürün grubu ise mineral yakıtlar ve yağlardır. Bu grubun dışında motorlu kara taşıtları, otomotiv yan sanayii parçaları, mekanik cihazlar, makinalar, sağlık ürünleri, optik ürünleri ve elektronik cihazlar ülkenin ithalat ticaretinde başlıca ürün gruplarıdır. Türkiye’deki vatandaşların ve yatırımcıların hem ticaret sektöründe hem de çalışma alanında dikkatini çeken Lübnan’a kargo ulaştırmanız için gerekli bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Lübnan – Türkiye Dış Ticaret Verileri

İki ülke arasındaki ticaret ilişkileri son yıllarda artarak devam etmektedir. Özellikle son beş yıldır Lübnan’a ihracat artarak devam etmektedir ve Lübnan’a yapılan ihracat, Lübnan’dan yapılan ithalat ticaretini geçmiştir. Türkiye ekonomisi içerisinde bu yönüyle önemli ülke konumundadır. Türkiye’den Lübnan’a yapılan ihracat ticaretinde başlıca mineral yakıtlar ve yağlar, demir ve çelik ürünleri, mekanik ürünler ve parçaları, tekstil ürünleri yer almaktadır. Bu yönleri ile Lübnan, Türkiye’deki üreticiler ve girişimciler için önemli olan Orta Doğu ülkeleri arasındadır.


 

Lübnan’a Yurt Dışı Kargo Potansiyelini Artıracak Satış

Türkiye’de son yıllarda gelişen e-ticaret ile çeşitli ülkelere firmaların ihracat ticareti artmıştır.  Özellikle, e-ticaret ile dış ticarete açılmış firmaların Lübnan’a kargo ihtiyacı devam etmektedir. Aynı zamanda, e-ticaret ile firmalarını geliştiren Türk girişimciler Lübnan’dan ürün getirerek ürünlerini kendi tüketicilerine sunmaktadırlar.

 

Lübnan’a Yapılan Yatırımlar

Lübnan, son yıllarda dış ülkelerden aldığı yatırımları artıran ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle turizm açısından Orta Doğu’nun en dikkat çeken ülkelerinden biridir. Bu yönüyle ülkeye turizm alanlarında ve konut alanlarında yatırımlar gözde konumdadır. Bunun yanı sıra inşaat sektörüne, bankacılık sektörüne diğer zengin Orta Doğu ülkelerindeki yatırımcılardan yatırımlar devam etmektedir. Birçok alanda bu yatırımlar artış göstermektedir.

 

Lübnan'a Kolay Kargo

İki ülke arasındaki karayolu ve denizyolu mesafesi düşünüldüğünde Lübnan’a hızlı kargo ihtiyacı bulunmaktadır. Türkiye’ye uzak ülkeler arasında yer alan Lübnan’a evrak işlemlerinden büyük ürünlere kadar ihtiyaç duyulan kargo, en kolay havayolu ile gerçekleşmektedir.

 

Lübnan’a Kargo Göndermek İsteyenler 

Türkiye’nin ihracat ekonomisinde önemli ticari ülkelerden biri olan Lübnan’a hava kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Lübnan'a Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Lübnan’a kargo gönderimi yapmak, iki ülke arasındaki mesafeden dolayı günümüz şartlarında hava kargo taşımacılığı ile çok daha kolay. Yurtiçi firmalarından kolay ve hızlı hava kargo hizmeti veren SmallCargo ile Lübnan’a kargo gönderinizi bir bilgisayar ya da akıllı telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Adım Adım Lübnan Kargo Gönderimi

Fiyat Hesapla sayfamızdaki sizin için hazırladığımız hesaplama aracını kullanarak  Lübnan’a kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Lübnan’ı seçip kilogram bilgisini girdiğinizde ise Lübnan’a kargonuzun yolculuğu başlamış olacaktır.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

Lübnan’a Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Lübnan’a kargo hesaplaması yapmak oldukça kolay bir işlem. Lübnan’a göndereceğiniz kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Hesaplama işlemi sonucunda, göndermek istediğiniz kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı ile Lübnan’a ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması ;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir ve fiyat bu formüle göre belirlenmektedir.

Ancak, bu noktada müşterilerimizin dikkat etmesi gereken önemli bir konu bulunmaktadır. Eğer gönderiniz bir evrak ya da zarf değil de koli ise, koli seçiminde müşterilerimizin bilinçli ve dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü, kargo gönderilerinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkilenmektedir. Eğer kargo için tercih edilen koli gereğinden büyük seçilirse yapılan işlem sonucunda çıkacak fiyat değeri de yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret ödemek zorunda kalacaktır. Müşterilerimizin, bu durumla karşılaşmaması için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermesi gerekmektedir.

Eğer 5 kilogramlık bir ürünü kargolamak için 60x40x40 ebadında bir koli seçerseniz, yapılacak kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü, işlem sonunda desi hesaplaması 19.2 sonucuna ulaşılacaktır. Oysaki, gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama ise yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam eder. Bu sebeple kargo için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır. Bu yüzden müşterilerimizin, gönderimlerinde ürünlerinin ebatına en uygun koliyi seçip kargolarını hazırlamaları oldukça önemlidir.

Lübnan’a Kargo Fiyatları Hesaplama

Sitemizde bulunan SmallCargo Fiyat Hesapla sayfasına girdiğinizde, ekranda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Lübnan’ı seçtikten sonra, kargonuzun kilogram bilgisini giriniz. Daha sonra hesapla butonunu tıklayarak, Lübnan’a gönderilecek kargonuzun örneğin Beyrut’a ne kadar bir ücret karşılığı ile gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

Lübnan’a Kargo Gönderimi

Lübnan’a kargo gönderim işleminin son adımı ise fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu şirketimize teslim etmektir. Bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye çağırarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çaldığı anı beklemek…

Eğer kurye çağırma ve kargonuzu iletme işlemleri ile ilgili sorularınız varsa sayfamızda belirtilen iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Lübnan’a Kargo Fiyatları

Lübnan’a kargo fiyatları, hava taşımacılığı ile makul fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Tüm Fiyatları görüntülemek için sayfamızda yer alan ‘Fiyat Hesapla’ butonunu kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa veya şirket iseniz, kurumsal müşteri temsilcilerimizle görüşerek, daha uygun rakamlar alabilir ve sizler için hazırladığımız özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Lübnan’a kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Lübnan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerin büyüklüğüne göre fiyat oluşur. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den Lübnan’a en uygun fiyatta kargo nasıl gönderilir?

SmallCargo, Türkiye’nin önemli online yurtdışı kargo toptancılarından biridir. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global express kargo taşıyıcıları ile kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir.  Lübnan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak operasyon@smallcargo.com adresine mail atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Lübnan’a en hızlı kargo hangisi?

Lübnan’a kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek SmallCargo olacaktır. Çünkü SmallCargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç her gün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Lübnan’a ortalama kargo süresi 2 iş günü sürmektedir. Özellikle, Asya kıtasında bulunan Lübnan ile olan karayolu ve denizyolu mesafesi göz önünde bulundurulduğunda en hızlı kargo seçeneği sizler için SmallCargo olacaktır.

Lübnan’a kargo nasıl gönderilir?

Lübnan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Özellikle, kargo alıcılarının titiz tüketiciliği göz önünde bulundurulduğunda kargonuzda hasar ya da çizik bulunmadığından emin olun. Kargo kolilerinin ölçüleri belli olduğunda, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp kargo maliyetinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik müşteri hizmetlerimiz ile o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip kargonuzu hızlıca oluşturmanız mümkün olacaktır.

Türkiye’den Lübnan'a Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Lübnan’a ortalama 2 iş günü içerisinde teslimat yapıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir kargo 48 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor. Lübnan’a gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde bu ülkeye düzenlenen hava kargo taşımacılığı etkili olmaktadır. Ülke kurallarına bağlı gümrükteki incelemeler ve zorunlu gecikmeler ise bu süreyi uzatabilir.

Türkiye’nin Her Yerinden Lübnan’ın Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister ticari merkezi şehri İstanbul’dan, isterseniz Kastamonu'dan, isterseniz Afyon’dan yurtdışı kargo ile Lübnan’a gönderiminiz varsa çalmanız gereken kapı SmallCargo.com.

Lübnan’a Kargo Takibi

Lübnan’a kargo takibi ile gönderinizi sayfamızdan adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca bizlerden aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek olan firmamıza teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Lübnan’a yolculuğuna başlamış olan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. Gönderimi yaptığınız firmamızın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterlidir. İstediğiniz an takibini yaptığınız kargonuzun, zamanında yerine ulaşması işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde ulaştırmak istediğiniz gönderinizin gecikmesine bağlı mağduriyetiniz ortadan kalkmış olacaktır. 

Ayrıca, kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi gecikmeye zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Bu takip sistemi ile, gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi ön görmeniz mümkün olacaktır. Gümrükte oluşabilecek olası sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Lübnan’dan Türkiye’ye Kargo

Lübnan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Lübnan’da yatırım yapan bir Türk girişimci, orada yaşamına devam eden bir göçmen ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrenci Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederse kolayca gönderim yapabilir. Beyrut'tan İstanbul’a, Biblos’tan Ankara’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünlerinizi ya da evraklarınızı göndermeniz mümkün.

Lübnan’a Kargo ile Gönderilemeyen Ürünler

Lübnan’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu, kargo gönderimi yaparken gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiçbir ürün veya mal grubu Lübnan’a kargo ile gönderilemeyeceği gibi, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul edilmemektedir.

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk

Lübnan’a hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ve Lübnan devletleri arasında havayolu kargo taşımacılığını yaparken, ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına dikkat edilmelidir. Bu yüzden gümrük tarifelerine de mutlak surette uyma yükümlülüğü vardır. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez.

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

SmallCargo anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden korur. Üstelik firmamız, Lübnan dahil birçok ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırıyor ve bu taahhüdü de başarıyla yerine getiriyoruz.

Lübnan’a uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir. İstanbul’dan Beyrut’a, Beyrut'tan İstanbul’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç gün içinde Lübnan’da bir eve, üniversiteye, kuruma ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu SmallCargo.com’a teslim edin ve güvenle kargonuzun teslim edilmesini bekleyin.

Güvenilir Çözüm Ortakları

SmallCargo.com yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile çalışarak taşıtmaktadır.

Hava Kargoda Müşteri Beklentileri

Lübnan’a kargo hizmetinde havalimanından havalimanına yapılan gönderi, havalimanından adrese yapılan gönderi ya da adresten havaalanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. SmallCargo bu saydığımız tüm kargo gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, müşterileri için tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Özellikle müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için kargo firmamız sürekli çalışmaktadır. Bu nedenle, uçak kargo gönderilerinizi ve işleyiş planlamalarını, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

 Lübnan’a ve 210+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız SmallCargo güvencesinde…

İhtiyacınız neresiyse, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız çözümleriniz SmallCargo’da…

Siz isteyin uzaklar yakın olsun…

 

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp