Makedonya Kargo Hizmeti | Makedonya’ya Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • Makedonya Kargo Hizmeti | Makedonya’ya Kargo Fiyatları
Image

MAKEDONYA KARGO ARTIK DAHA KOLAY

Makedonya kargo işlemleri bu ülkede yatırım yapan Türk girişimcilerin sayısının her geçen gün artması nedeniyle önem taşımaktadır.

Türkiye ile tarihsel bağları eskilere giden Makedonya’ya kargo gönderimi ile ilgili merak edilen soruları bu yazımızda cevapladık.

Makedonya kargo nasıl gönderilir?
Makedonya’ya kargo ücretleri hangi seviyededir?
Makedonya paketi kaç günde teslim edilir? ,
Makedonya gönderi takibi nasıl yapılır?
Ancak bu soruların yanıtlarından önce Makedonya yönlü kargo trafiğinin seyrini direkt etkileyen Türkiye- Makedonya arası ekonomik ilişkilerine göz atmamızda fayda var.

TÜRKİYE MAKEDONYA TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO TRAFİĞİ

1991 yılında Yugoslavya’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Makedonya’yı siyasal anlamda tanıyan ilk ülkenin Türkiye olması Makedonya ile ülkemiz arasındaki ticari ilişkilerin her zaman hareketli olmasını sağladı. Artan ticari ilişkiler de Türkiye’den Makedonya’ya kargo potansiyelinin yükselmesini sağlıyor.

2017 yılında Türkiye’nin Kuzey Makedonya’ya dış satımı 360.Three milyon dolar olurken, 2018’de ufak bir kıpırdanma yaşanmış ve Kuzey Makedonya’ya dış satım 396 milyon dolar olmuştur. 2017’de ithalat bir önceki yıl.  A. Göre yüzde 22,5 artarak one hundred and one.1 milyon dolar düzeyine çıkarken 2018 yılında bu rakam 107 milyon doların üzerine çıkmıştır.

Yakın gelecekte iki ülke arasındaki ticaret hacminin 1 milyar dolara çıkarılması öngörülüyor. İki ülke arasındaki dışalım ve dış satım rakamlarındaki artworkışın da Makedonya yönlü kargo trafiğine doğrudan etki etmesi bekleniyor.

MAKEDONYA’DAKİ TÜRK GİRİŞİMCİLERİN KARGO TRAFİĞİNE ETKİSİ

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Makedonya’da hali hazırda doğrudan yabancı sermaye yatırımı gerçekleştiren Türk şirketlerinin sayısı 100 civarında. Bu şirketler tarafından Makedonya’ya yapılan Türk yatırımlarının toplam değeri yaklaşık 1,2 milyar dolardır.

Üsküp Büyükelçiliği’nin verilerine göre Kuzey Makedonya’da yatırım yapan Türk firmaları arasında Cevahir, Halkbank, TAV, Sütaş, Ramstore, Yağyemezler Kumaşçılık, Haznedar, Limak, Acıbadem Hastanesi gibi büyük çaplı şirketler bulunmaktadır ki bu şirketlerin Türkiye Makedonya kargo rakamlarının artışına olumlu etki edecekleri öngörülüyor.

MAKEDONYA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Makedonya’ya  kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS Veya DHL gibi dünya çapında kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin Small Cargo’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

Small Cargo’ın internet sitesine girdiğinizde menüde karşınıza çıkan 'Fiyat Hesapla' butonundan Makedonya işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Makedonya’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

MAKEDONYA KARGO HESAPLAMA ARACI

Makedonya kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Makedonya’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak hesap edilmiştir.

Burada kargo paketinin olabildiğince küçük olmasına dikkat edilmelidir böylece hacimsel ağırlık daha az çıkar ve kargonun ücreti de buna paralel olarak daha düşük olur.

TÜRKİYE’DEN MAKEDONYA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Makedonya gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan seferlerle gönderinizi yola çıkarıyoruz. Hızlı servis ile Türkiye’den Makedonya’ya gönderilen bir koli ya da zarf ortalama 2 iş günü içinde bu ülkede alıcısının elinde olabiliyor.

Makedonya’dan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

MAKEDONYA PTT KARGO

Makedonya PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Makedonya fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin net sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlıokay bilgisini vermeniz yetiyor.

Makedonya’ya five kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Makedonya fiyatını hesaplayalım.

5 kg: 443 TL
10 kg: 733 TL
20 kg: 1313 TL 
PTT kargo Makedonya için teslimat süresi verememektedir.

MAKEDONYA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde verilen kargo takip numarası bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Makedonya PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin net sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Makedonya için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

MAKEDONYA’YA SMALL CARGO İLE EN UCUZ KARGO

Makedonya’ya en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise Small Cargo. İsterseniz İstanbul’dan Makedonya’ya kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan Small Cargo en uygun DHL Makedonya kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, Makedonya için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Makedonya’ya hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey Small Cargo’ya gelmek.

Makedonya ve 210+ ülkeye göndermek istediğiniz hava kargolarınız Small Cargo’nun  güvencesinde.

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp