Malezya Kargo Hizmeti | Malezya'ya Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • Malezya Kargo Hizmeti | Malezya'ya Kargo Fiyatları
Image

Malezya’ya Kargo

Asya’da bulunan ve başkenti Kuala Lumpur olan Malezya, 33.3 milyon nüfusa sahiptir. Zengin kültürel çeşitliliği ile dikkat çeken Malezya, birçok etnik gruptan vatandaşlara sahiptir ve birçok inanışa da ev sahipliği eder. Kuala Lumpur’da bulunan Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı Güney Asya'nın en yoğun trafiğe sahip havalimanları arasındadır. Bunun dışında ülkedeki diğer yoğun havalimanları Kuching Uluslararası Havalimanı, Langkawi Uluslararası Havalimanı ve Kota Kinabalu Uluslararası Havalimanıdır. 

Malezya’ya Kargonun İpuçları

Malezya ekonomisi Güneydoğu Asya’nın büyüyen ekonomileri arasındadır ve son yıllarda ülke ekonomisindeki artış devam etmektedir. Ekvatoral iklime sahip ülkenin, yüzde 70’i ormanlık alanlarla kaplıdır ve bünyesinde yüzlerce çeşit ağaç türü bulunmaktadır. Ormanlık alanlarını gelir kaynağı olarak kullanan Malezya, dış ticaretinde odun, kereste, bambu, kauçuk gibi ürünlere yönelmiştir. Bunun dışında tarım ürünlerinde de önde gelen ülkelerden olan Malezya, pirinç, çay, patates ve meyve ihracatında bulunmaktadır. 2021 yılında Malezya’nın gayri safi yurtiçi hasılası 358 milyar dolar olmuştur. 

 

Sanayinin Yıldızı Malezya

Malezya, tarım alanın da olduğu gibi sanayi alanında da gelişmiştir ve ülkenin diğer önemli kaynağı bu alandadır. Demir, petrol, altın gibi çeşitli madenlere sahip ülkede, en çok üretimi olan maden kalaydır. Malezya, kalay üretiminde dünya birincisidir ve dünya ihtiyacının büyük bir kısmı Malezya’dan sağlanmaktadır. Maden dışında ülke, otomotiv, tekstil, mobilya, mekanik ürünler alanlarında da gelişmiştir. İmalat sanayisi, ülkenin gelişmiş kollarından biri olmakla beraber gayri safi yurtiçi hasılanın da yüzde otuzluk kısmını oluşturmaktadır.

 

Malezya’nın Dış Ticaret İlişkileri

Malezya’nın ihracatında başlıca ürünler elektronik ürünler, petrol, mineral yakıtlar ve yağlar ve kimyasallardır. Özellikle, dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olan Çin ile hem ihracat hem ithalat alanında yoğun ticari ilişkileri bulunmaktadır. Son yıllarda da ülke bünyesine yeni pazar arayan firmaların Asya’ya açılması ile yoğun yatırımlar devam etmektedir. Malezya, ithalat alanında ise kara taşıtlarına, mineral yakıtlar ve yağlara, mekanik ürünlere, demir-çelik ürünlerine, kabuklu meyvelere ve diğer gıda ürünlerine başvurmaktadır.

 

Malezya’ya Yurt Dışı Kargo Potansiyelini Artıracak Satış

Malezya, öncelikli olarak Güney Asya’nın gelişen ve zenginleşen ülkeleri arasındadır. Uluslararası alanda yatırım konusunda, ticari alanda Asya’ya ulaşmak isteyen diğer ülkelerin dikkatini çeken bir pazarı vardır. Özellikle ilaç sanayisinde ve tarım sanayisinde Malezya’nın ithalat ihtiyacının artacağı düşünülmektedir ve yeni sektörler ile ekonomisinin büyümesi tahmin edilmektedir. 

Malezya’ya Kargo Göndermek İsteyenler 

Güney Asya’daki ekonomik gelişimi, uluslararası alanda adını duyurmuş firmaları ve aldığı yatırımları ile ön plana çıkan Malezya’ya vatandaşların kargo ihtiyaçları bulunmaktadır. Ayrıca, Türkiye’de gelişen e-ticaret sektörü ile beraber büyümek isteyen girişimciler için Avrupa ülkelerine hızlı ve kolay kargo ihtiyacı doğmuştur. Türkiye’nin gelişen ekonomisinde önemli ticari ülkelerden biri olan Malezya’ya hava kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Malezya’ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Güney Asya’da bulunan ve iki kıta şeklinde oluşan Malezya’ya kargo gönderimi yapmak, iki ülke arasındaki mesafeden dolayı günümüz şartlarında hava kargo taşımacılığı ile çok daha kolay. Yurtiçi firmalarından kolay ve hızlı hava kargo hizmeti veren SmallCargo ile Malezya’ya kargo gönderinizi bir bilgisayar ya da akıllı telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Adım Adım Malezya Kargo Gönderimi

Fiyat Hesapla sayfamızdaki sizin için hazırladığımız hesaplama aracını kullanarak Malezya’ya kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Malezya’yı seçip kilogram bilgisini girdiğinizde ise Malezya’ya kargonuzun yolculuğu başlamış olacaktır.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

Malezya’ya Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Malezya’ya kargo hesaplaması yapmak oldukça kolay bir işlem. Malezya’ya göndereceğiniz kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Hesaplama işlemi sonucunda, göndermek istediğiniz kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı ile İsveç’e ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması ;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir ve fiyat bu formüle göre belirlenmektedir.

Ancak, bu noktada müşterilerimizin dikkat etmesi gereken önemli bir konu bulunmaktadır. Eğer gönderiniz bir evrak ya da zarf değil de koli ise, koli seçiminde müşterilerimizin bilinçli ve dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü, kargo gönderilerinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkilenmektedir. Eğer kargo için tercih edilen koli gereğinden büyük seçilirse yapılan işlem sonucunda çıkacak fiyat değeri de yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret ödemek zorunda kalacaktır. Müşterilerimizin, bu durumla karşılaşmaması için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermesi gerekmektedir.

Eğer 5 kilogramlık bir ürünü kargolamak için 60x40x40 ebadında bir koli seçerseniz, yapılacak kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü, işlem sonunda desi hesaplaması 19.2 sonucuna ulaşılacaktır. Oysaki, gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama ise yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam eder. Bu sebeple kargo için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır. Bu yüzden müşterilerimizin, gönderimlerinde ürünlerinin ebatına en uygun koliyi seçip kargolarını hazırlamaları oldukça önemlidir.

Malezya’ya Kargo Fiyatları Hesaplama

Sitemizde bulunan SmallCargo Fiyat Hesapla sayfasına girdiğinizde, ekranda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Malezya’yı seçtikten sonra, kargonuzun kilogram bilgisini giriniz. Daha sonra hesapla butonunu tıklayarak, Malezya’ya gönderilecek kargonuzun örneğin Kuala Lumpur’a ne kadar bir ücret karşılığı ile gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

Malezya’ya Kargo Gönderimi

Malezya’ya kargo gönderim işleminin son adımı ise fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu şirketimize teslim etmektir. Bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye çağırarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çaldığı anı beklemek…

Eğer kurye çağırma ve kargonuzu iletme işlemleri ile ilgili sorularınız varsa sayfamızda belirtilen iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Malezya’ya Kargo Fiyatları

Malezya’ya kargo fiyatları, hava taşımacılığı ile makul fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Tüm Fiyatları görüntülemek için sayfamızda yer alan ‘Fiyat Hesapla’ butonunu kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa veya şirket iseniz, kurumsal müşteri temsilcilerimizle görüşerek, daha uygun rakamlar alabilir ve sizler için hazırladığımız özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Malezya’ya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Malezya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerin büyüklüğüne göre fiyat oluşur. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den Malezya’ya en uygun fiyatta kargo nasıl gönderilir?

SmallCargo, Türkiye’nin önemli online yurtdışı kargo toptancılarından biridir. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global express kargo taşıyıcıları ile kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Malezya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak operasyon@smallcargo.com adresine mail atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Malezya’ya en hızlı kargo hangisi?

Malezya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek SmallCargo olacaktır. Çünkü SmallCargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç her gün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Malezya’ya ortalama kargo süresi 2 iş günü sürmektedir. Özellikle, Malezya’nın Güney Asya’da bulunması ve yatırımcıların dikkatini çekmesi göz önünde bulundurulduğunda en hızlı kargo seçeneği sizler için SmallCargo olacaktır.

Malezya’ya kargo nasıl gönderilir?

Malezya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Özellikle, kargo alıcılarının titiz tüketiciliği göz önünde bulundurulduğunda kargonuzda hasar ya da çizik bulunmadığından emin olun. Kargo kolilerinin ölçüleri belli olduğunda, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp kargo maliyetinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik müşteri hizmetlerimiz ile o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip kargonuzu hızlıca oluşturmanız mümkün olacaktır.

Türkiye’den Malezya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Malezya’ya ortalama 2 iş günü içerisinde teslimat yapıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir kargo 48 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor. Malezya’ya gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde bu ülkeye düzenlenen hava kargo taşımacılığı etkili olmaktadır. Ülke kurallarına bağlı gümrükteki incelemeler ve zorunlu gecikmeler ise bu süreyi uzatabilir.

Türkiye’nin Her Yerinden Malezya’nın Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister ticari merkezi şehri İstanbul’dan, isterseniz Adana’dan, isterseniz Bursa’dan yurtdışı kargo ile Malezya’ya evrak, ürün ya da koli gönderiminiz varsa çalmanız gereken kapı SmallCargo.com.

Malezya’ya Kargo Takibi

Malezya’ya kargo takibi ile gönderinizi sayfamızdan adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca bizlerden aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek olan firmamıza teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Malezya’ya yolculuğuna başlamış olan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. Gönderimi yaptığınız firmamızın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterlidir. İstediğiniz an takibini yaptığınız kargonuzun, zamanında yerine ulaşması işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde ulaştırmak istediğiniz gönderinizin gecikmesine bağlı mağduriyetiniz ortadan kalkmış olacaktır. 

Ayrıca, kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi gecikmeye zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Bu takip sistemi ile, gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi ön görmeniz mümkün olacaktır. Gümrükte oluşabilecek olası sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Malezya’dan Türkiye’ye Kargo

Malezya’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Malezya’da yatırım yapan bir Türk girişimci, orada yaşamına devam eden bir göçmen, eğitimine devam eden bir Türk öğrenci ya da orada çalışan bir işçi Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederse kolayca gönderim yapabilir. Kuala Lumpur’dan İstanbul’a, Kota Kinabalu’dan Ankara’ya, Kuehing’den Bursa’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünlerinizi ya da evraklarınızı göndermeniz mümkün.

Malezya’ya Kargo ile Gönderilemeyen Ürünler

Malezya’ya kargo ile gönderilemeyen ürün gruplarının olduğu, kargo gönderimi yaparken gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiçbir ürün veya mal grubu Kanada’ya kargo ile gönderilemeyeceği gibi, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul edilmemektedir.

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk

Malezya’ya hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ve Malezya devletleri arasında havayolu kargo taşımacılığını yaparken, ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına dikkat edilmelidir. Bu yüzden gümrük tarifelerine de mutlak surette uyma yükümlülüğü vardır. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez. Göndereceğiniz ürünlerdeki vergi oranlarını da göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

SmallCargo anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden korur. Üstelik firmamız, Malezya dahil birçok ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırıyor ve bu taahhüdü de başarıyla yerine getiriyoruz.

Malezya’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir. İstanbul’dan Kuala Lumpur’a, Kuala Lumpur’dan İstanbul’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç gün içinde Malezya’da bir eve, fabrikaya, kuruma ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu SmallCargo.com’a teslim edin ve güvenle kargonuzun teslim edilmesini bekleyin.

Güvenilir Çözüm Ortakları

SmallCargo.com yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile çalışarak taşıtmaktadır.

Hava Kargoda Müşteri Beklentileri

Malezya’ya kargo hizmetinde havalimanından havalimanına yapılan gönderi, havalimanından adrese yapılan gönderi ya da adresten havaalanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. SmallCargo bu saydığımız tüm kargo gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, müşterileri için tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Özellikle müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için kargo firmamız sürekli çalışmaktadır. Bu nedenle, uçak kargo gönderilerinizi ve işleyiş planlamalarını, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Malezya’ya ve 210+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız SmallCargo güvencesinde…

İhtiyacınız neresiyse, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız çözümleriniz SmallCargo’da…

Siz isteyin uzaklar yakın olsun…

 

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp