Mısır Kargo Hizmeti | Mısır'a Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • Mısır Kargo Hizmeti | Mısır'a Kargo Fiyatları
Image

Mısır’a Kargo

Resmi adıyla Mısır Arap Cumhuriyeti’nin başkenti Kahire’dir. Mısır’ın nüfus sayısı 100 milyondur. Mısır, Kuzey Afrika’nın en büyük ve en yoğun nüfusa sahip ülkeleri arasındadır. Mısır, piramitleri, kültürel zenginliği, sıcak iklimi ve çöl zenginliği ile dünyanın birçok yerinden gelen turistlerin dikkatini çekmektedir ve ülkede turizm önemli bir yere sahiptir. Bu turistik ziyaretler için ülkede Kahire Havaalanı, Hurghada Havaalanı, Luskore Havaalanı ve Şarm El-Şeyh Havaalanı oldukça yoğun trafiğe sahiptir. Ülkenin büyük bir kısmı çölle kaplıdır ve ormanlık alanı yok denecek kadar azdır. Bu durumdan dolayı toprakları tarıma elverişli olmayan Mısır, birçok gıda ürününde ithalata başvurmaktadır. Mısır’a yurt dışı kargo işlemlerine bu yazıda ulaşabilirsiniz.

Mısır’a Kargonun İpuçları

Mısır, topraklarında dünyanın en ünlü ve en uzun nehri olan Nil Nehri’ni barındırmaktadır. Nil nehri zengin kıyısı ile pamuk ticaretinin gelişmesini sağlamıştır ve Mısır’ın tekstil ürünlerinde başlıca rol oynamıştır. Bunun yanı sıra Mısır’da turizm ülkenin başlıca gelir kaynağıdır ve başkentte turizm sektöründeki uluslararası oteller oldukça ilgi görmektedirler. Türkiye’deki yatırımcıların ve girişimcilerin de Mısır’da hem tekstil hem turizm alanında yatırımları bulunmaktadır. 

 

Mısır Dış Ticaret Verileri

Mısır’ın ithalat ticareti, ihracat ticaretinden daha fazladır. Mısır, dünyada gayri safi yurtiçi hasılası sıralamasında 2021 yılında 250 milyon dolar ile 44. Sırada yer almıştır. Mısır’ın dış ticarete birçok üründe bağımlılığı bulunmaktadır. Bu ürün grupları başlıca mineral yakıtlar ve yağlar, elektronik ürünler, makinalar ve mekanik ürünler, sağlık ürünleri, plastik malzemeler, süs eşyaları, demir ve çelik malzemeleridir. İthalat fazlalığı ile Türkiye’deki vatandaşların ve yatırımcıların hem ticaret sektöründe hem de turistik alanda dikkatini çeken Mısır’a kargo ulaştırmanız için gerekli bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Mısır’a Yurt Dışı Kargo Potansiyelini Artıracak Satış

Türkiye’de son yıllarda gelişen e-ticaret ile çeşitli ülkelere firmaların ihracat ticareti artmıştır.  Özellikle, e-ticaret ile dış ticarete açılmış firmaların Mısır’a kargo trafiği yoğun şekilde devam etmektedir. Hem ihracatta hem ithalatta Kuzey Afrika’nın gözde ülkelerden biri olan Mısır’a özellikle mineral yakıtlar ve yağlar alanlarında ihracat ticareti yoğun şekilde devam etmektedir. Aynı zamanda, e-ticaret ile firmalarını geliştiren Türk girişimciler Mısır’dan ürün getirerek ürünlerini kendi tüketicilerine sunmaktadırlar.

 

Mısır’a Kolay Kargo

Mısır, iklim koşullarının ve topraklarının verimli tarıma izin vermemesinden dolayı yönünü dış pazarlara çevirmesi ile dikkatleri üzerine çeken ülkelerden biridir. Özellikle, hem iş dünyasındaki yeni pazarlar arayan uluslararası şirketleri ile hem de yoğun yabancı yatırımları ile Mısır’a hızlı kargo ihtiyacı bulunmaktadır. Türkiye’ye uzak ülkeler arasında yer alan Mısır’a evrak işlemlerinden büyük ürünlere kadar ihtiyaç duyulan kargo, en kolay havayolu ile gerçekleşmektedir.

 

Mısır’a Kargo Göndermek İsteyenler 

Türkiye’nin ihracat ekonomisinde önemli ticari ülkelerden biri olan Mısır’a hava kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Mısır’a Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Mısır’a kargo gönderimi yapmak, iki ülke arasındaki mesafeden dolayı günümüz şartlarında hava kargo taşımacılığı ile çok daha kolay. Yurtiçi firmalarından kolay ve hızlı hava kargo hizmeti veren SmallCargo ile Mısır’a kargo gönderinizi bir bilgisayar ya da akıllı telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Adım Adım Mısır Kargo Gönderimi

Fiyat Hesapla sayfamızdaki sizin için hazırladığımız hesaplama aracını kullanarak Mısır’a kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Mısır’ı seçip kilogram bilgisini girdiğinizde ise Mısır’a kargonuzun yolculuğu başlamış olacaktır.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

Mısır’a Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Mısır’a kargo hesaplaması yapmak oldukça kolay bir işlem. Mısır’a göndereceğiniz kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Hesaplama işlemi sonucunda, göndermek istediğiniz kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı ile Mısır’a ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması ;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir ve fiyat bu formüle göre belirlenmektedir.

Ancak, bu noktada müşterilerimizin dikkat etmesi gereken önemli bir konu bulunmaktadır. Eğer gönderiniz bir evrak ya da zarf değil de koli ise, koli seçiminde müşterilerimizin bilinçli ve dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü, kargo gönderilerinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkilenmektedir. Eğer kargo için tercih edilen koli gereğinden büyük seçilirse yapılan işlem sonucunda çıkacak fiyat değeri de yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret ödemek zorunda kalacaktır. Müşterilerimizin, bu durumla karşılaşmaması için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermesi gerekmektedir.

Eğer 5 kilogramlık bir ürünü kargolamak için 60x40x40 ebadında bir koli seçerseniz, yapılacak kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü, işlem sonunda desi hesaplaması 19.2 sonucuna ulaşılacaktır. Oysaki, gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama ise yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam eder. Bu sebeple kargo için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır. Bu yüzden müşterilerimizin, gönderimlerinde ürünlerinin ebatına en uygun koliyi seçip kargolarını hazırlamaları oldukça önemlidir.

Mısır’a Kargo Fiyatları Hesaplama

Sitemizde bulunan SmallCargo Fiyat Hesapla sayfasına girdiğinizde, ekranda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Mısır’ı seçtikten sonra, kargonuzun kilogram bilgisini giriniz. Daha sonra hesapla butonunu tıklayarak, Mısır’a gönderilecek kargonuzun örneğin Stokholm’a ne kadar bir ücret karşılığı ile gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

Mısır’a Kargo Gönderimi

Mısır’a kargo gönderim işleminin son adımı ise fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu şirketimize teslim etmektir. Bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye çağırarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çaldığı anı beklemek…

Eğer kurye çağırma ve kargonuzu iletme işlemleri ile ilgili sorularınız varsa sayfamızda belirtilen iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Mısır’a Kargo Fiyatları

Mısır’a kargo fiyatları, hava taşımacılığı ile makul fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Tüm Fiyatları görüntülemek için sayfamızda yer alan ‘Fiyat Hesapla’ butonunu kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa veya şirket iseniz, kurumsal müşteri temsilcilerimizle görüşerek, daha uygun rakamlar alabilir ve sizler için hazırladığımız özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Mısır’a kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Mısır’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerin büyüklüğüne göre fiyat oluşur. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den Mısır’a en uygun fiyatta kargo nasıl gönderilir?

SmallCargo, Türkiye’nin önemli online yurtdışı kargo toptancılarından biridir. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global express kargo taşıyıcıları ile kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Mısır’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak operasyon@smallcargo.com adresine mail atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Mısır’a en hızlı kargo hangisi?

Mısır’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek SmallCargo olacaktır. Çünkü SmallCargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç her gün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Mısır’a ortalama kargo süresi 2 iş günü sürmektedir. Özellikle, Afrika ve Asya'nın arasında bulunan Mısır ile olan karayolu ve denizyolu mesafesi göz önünde bulundurulduğunda en hızlı kargo seçeneği sizler için SmallCargo olacaktır.

Mısır’a kargo nasıl gönderilir?

Mısır’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Özellikle, Mısır vatandaşlarının titiz tüketiciliği göz önünde bulundurulduğunda kargonuzda hasar ya da çizik bulunmadığından emin olun. Kargo kolilerinin ölçüleri belli olduğunda, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp kargo maliyetinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik müşteri hizmetlerimiz ile o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip kargonuzu hızlıca oluşturmanız mümkün olacaktır.

Türkiye’den Mısır’a Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Mısır’a ortalama 2 iş günü içerisinde teslimat yapıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir kargo 48 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor. Mısır’a gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde bu ülkeye düzenlenen hava kargo taşımacılığı etkili olmaktadır. Ülke kurallarına bağlı gümrükteki incelemeler ve zorunlu gecikmeler ise bu süreyi uzatabilir.

Türkiye’nin Her Yerinden Mısır’ın Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister ticari merkezi şehri İstanbul’dan, isterseniz Bursa’dan, isterseniz Aydın’dan yurtdışı kargo ile Mısır’a gönderiminiz varsa çalmanız gereken kapı SmallCargo.com.

Mısır’a Kargo Takibi

Mısır’a kargo takibi ile gönderinizi sayfamızdan adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca bizlerden aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek olan firmamıza teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Mısır’a yolculuğuna başlamış olan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. Gönderimi yaptığınız firmamızın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterlidir. İstediğiniz an takibini yaptığınız kargonuzun, zamanında yerine ulaşması işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde ulaştırmak istediğiniz gönderinizin gecikmesine bağlı mağduriyetiniz ortadan kalkmış olacaktır. 

Ayrıca, kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi gecikmeye zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Bu takip sistemi ile, gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi ön görmeniz mümkün olacaktır. Gümrükte oluşabilecek olası sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Mısır’dan Türkiye’ye Kargo

Mısır’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Mısır’da yatırım yapan bir Türk girişimci, orada yaşamına devam eden bir göçmen ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrenci ya da turist Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederse kolayca gönderim yapabilir. Kahire'den İstanbul’a, Asuan’dan Ankara’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünlerinizi ya da evraklarınızı göndermeniz mümkün.

Mısır’a Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

Mısır’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu, kargo gönderimi yaparken gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiçbir ürün veya mal grubu Mısır’a kargo ile gönderilemeyeceği gibi, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul edilmemektedir. Mısır birçok üründe sıkı denetim kurallarına sahip bir ülke olduğundan kullanıcılarımızın bu ürünlere dikkat etmesi gerekmektedir.

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk

Mısır’a hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ve Mısır devletleri arasında havayolu kargo taşımacılığını yaparken, ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına dikkat edilmelidir. Bu yüzden gümrük tarifelerine de mutlak surette uyma yükümlülüğü vardır. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez. Mısır’ın gümrükte sıkı denetim kuralları bulunmaktadır ve kullanıcılarımızın bu kurallara dikkat etmesi gerekmektedir.

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

SmallCargo anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden korur. Üstelik firmamız, Mısır dahil birçok ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırıyor ve bu taahhüdü de başarıyla yerine getiriyoruz.

Mısır’a uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir. İstanbul’dan Kahire’ye, Kahire'den İstanbul’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç gün içinde Mısır’da bir eve, üniversiteye, kuruma ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu SmallCargo.com’a teslim edin ve güvenle kargonuzun teslim edilmesini bekleyin.

Güvenilir Çözüm Ortakları

SmallCargo.com yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile çalışarak taşıtmaktadır.

Hava Kargoda Müşteri Beklentileri

Mısır’a kargo hizmetinde havalimanından havalimanına yapılan gönderi, havalimanından adrese yapılan gönderi ya da adresten havaalanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. SmallCargo bu saydığımız tüm kargo gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, müşterileri için tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Özellikle müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için kargo firmamız sürekli çalışmaktadır. Bu nedenle, uçak kargo gönderilerinizi ve işleyiş planlamalarını, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Mısır’a ve 210+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız SmallCargo güvencesinde…

İhtiyacınız neresiyse, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız çözümleriniz SmallCargo’da…

Siz isteyin uzaklar yakın olsun…

 

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp