Nijerya Kargo Hizmeti | Nijerya'ya Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • Nijerya Kargo Hizmeti | Nijerya'ya Kargo Fiyatları
Image

Nijerya’ya Kargo

Başkenti Abuja olan Nijerya, 206 milyon kişilik nüfusa sahiptir. Afrika kıtasında bulunan ve Afrika’nın en kalabalık nüfusuna ve en büyük ekonomisine sahip Nijerya’nın topraklarının büyük bir çoğunluğu tarım arazisidir. Tropikal iklime sahip ülke, çeşitli meyve ve sebze zenginliğine sahiptir. Nijerya, ticari havalimanları olarak Beyrut Murtala Muhammed Uluslararası Havalimanı, Abuja Havalimanı, Lagos Havalimanı, Port Harcourt Havalimanı ve Akure Havalimanına sahiptir. Nijerya'nın ticari limanı olarak özellikle Lagos limanı ve şehri dikkat çekmektedir. Afrika’nın önemli ülkelerinden Nijerya’ya yurtdışı kargo işlemlerine bu yazıda ulaşabilirsiniz.

 

Nijerya’ya Kargonun İpuçları

Nijerya, tropikal ormanları ve mineralli toprakları ile zengin tarıma sahip bir ülkedir. Ülkenin ana gelir kaynağı ve ticareti tarım alanında gerçekleşmektedir. Özellikle kakao yağı, kauçuk, palmiye ağacı, hurma, tahıl ürünleri, bitkisel yağlar ülkenin başlıca ihracat ettiği ürünlerdir. Ayrıca ülkede da kireçtaşı ve demir madenleri bulunmaktadır ve petrol rezervleri bakımından da oldukça zengindir. Yer üstü ve yer altı kaynakları ile Nijerya Afrika’nın en büyük ekonomisine sahip ülke konumuna gelmiştir ve ekonomik büyümesi hala devam etmektedir. Nijerya’nın ihracat ticaretinde başlıca ticaretini yaptığı alan ham petrol ticaretidir. Bunun yanı sıra gemicilik alanında, yağlı tohum ve meyve ürünlerinde, kakao, hindistan cevizi, kauçuk, ağaç ürünleri alanında ticaret yapmaktadır. Nijerya’nın ithalat ticaretinde başvurduğu başlıca ürün grubu mineral yakıtlar ve yağlardır. Bu grubun dışında motorlu kara taşıtları, mekanik cihazlar, makinalar, sağlık ürünleri, optik ürünleri ve elektronik cihazlar ülkenin ithalat ticaretinde başlıca ürün gruplarıdır. Türkiye’deki yatırımcıların ticaret sektöründe dikkatini çeken Nijerya’ya kargo ulaştırmanız için gerekli bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Nijerya – Türkiye Dış Ticaret Verileri

İki ülke arasındaki ticaret ilişkileri son yıllarda artarak devam etmektedir. Özellikle son yıllarda Nijerya’ya ihracat artarak devam etmektedir ve Nijerya’ya yapılan ihracat, Nijerya’dan yapılan ithalat ticaretini geçmiştir. Türkiye ekonomisi içerisinde bu yönüyle önemli ülke konumundadır. Türkiye’den Nijerya’ya yapılan ihracat ticaretinde başlıca mineral yakıtlar ve yağlar, demir ve çelik ürünleri, mekanik ürünler ve parçaları ve inşaat malzemeleri yer almaktadır. Bu yönleri ile Nijerya, Türkiye’deki üreticiler, yatırımcılar ve girişimciler için önemli olan Afrika ülkeleri arasındadır.

Nijerya’ya Yurt Dışı Kargo Potansiyelini Artıracak Satış

Türkiye’de son yıllarda gelişen e-ticaret ile çeşitli ülkelere firmaların ihracat ticareti artmıştır.  Özellikle, e-ticaret ile dış ticarete açılmış firmaların Nijerya'ya kargo trafiği devam etmektedir. Hem ihracatta hem ithalatta ticari ilişkiler için havayolu kargo gerekliliği bulunmaktadır. Aynı zamanda, e-ticaret ile firmalarını geliştiren Türk girişimciler Nijerya'dan ürün getirerek ürünlerini kendi tüketicilerine sunmaktadırlar.

 

Nijerya’ya Kolay Kargo

Nijerya, ticaret alanında dikkatleri üzerine çeken ülkelerden biridir. Özellikle, birçok üründe ithalata ihtiyaç duyan Nijerya'ya hızlı kargo ihtiyacı bulunmaktadır. Türkiye’ye uzak ülkeler arasında yer alan Nijerya'ya evrak işlemlerinden büyük ürünlere kadar ihtiyaç duyulan kargo, en kolay havayolu ile gerçekleşmektedir.

 

Nijerya’ya Kargo Göndermek İsteyenler 

Türkiye’nin ihracat ekonomisinde önemli ticari ülkelerden biri olan Nijerya'ya hava kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Nijerya’ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Nijerya'ya kargo gönderimi yapmak, iki ülke arasındaki mesafeden dolayı günümüz şartlarında hava kargo taşımacılığı ile çok daha kolay. Yurtiçi firmalarından kolay ve hızlı hava kargo hizmeti veren SmallCargo ile Nijerya'ya kargo gönderinizi bir bilgisayar ya da akıllı telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Adım Adım Nijerya Kargo Gönderimi

Fiyat Hesapla sayfamızdaki sizin için hazırladığımız hesaplama aracını kullanarak Nijerya'ya kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Nijerya’yı seçip kilogram bilgisini girdiğinizde ise Nijerya'ya kargonuzun yolculuğu başlamış olacaktır.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

Nijerya’ya Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Nijerya'ya kargo hesaplaması yapmak oldukça kolay bir işlem. Nijerya'ya göndereceğiniz kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Hesaplama işlemi sonucunda, göndermek istediğiniz kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı ile Nijerya'ya ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması ;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir ve fiyat bu formüle göre belirlenmektedir.

Ancak, bu noktada müşterilerimizin dikkat etmesi gereken önemli bir konu bulunmaktadır. Eğer gönderiniz bir evrak ya da zarf değil de koli ise, koli seçiminde müşterilerimizin bilinçli ve dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü, kargo gönderilerinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkilenmektedir. Eğer kargo için tercih edilen koli gereğinden büyük seçilirse yapılan işlem sonucunda çıkacak fiyat değeri de yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret ödemek zorunda kalacaktır. Müşterilerimizin, bu durumla karşılaşmaması için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermesi gerekmektedir.

Eğer 5 kilogramlık bir ürünü kargolamak için 60x40x40 ebadında bir koli seçerseniz, yapılacak kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü, işlem sonunda desi hesaplaması 19.2 sonucuna ulaşılacaktır. Oysaki, gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama ise yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam eder. Bu sebeple kargo için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır. Bu yüzden müşterilerimizin, gönderimlerinde ürünlerinin ebatına en uygun koliyi seçip kargolarını hazırlamaları oldukça önemlidir.

Nijerya’ya Kargo Fiyatları Hesaplama

Sitemizde bulunan SmallCargo Fiyat Hesapla sayfasına girdiğinizde, ekranda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Nijerya'yı seçtikten sonra, kargonuzun kilogram bilgisini giriniz. Daha sonra hesapla butonunu tıklayarak, Nijerya'ya gönderilecek kargonuzun örneğin Abuja’ya ne kadar bir ücret karşılığı ile gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

Nijerya’ya Kargo Gönderimi

Nijerya'ya kargo gönderim işleminin son adımı ise fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu şirketimize teslim etmektir. Bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye çağırarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çaldığı anı beklemek…

Eğer kurye çağırma ve kargonuzu iletme işlemleri ile ilgili sorularınız varsa sayfamızda belirtilen iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Nijerya’ya Kargo Fiyatları

Nijerya'ya kargo fiyatları, hava taşımacılığı ile makul fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Tüm Fiyatları görüntülemek için sayfamızda yer alan ‘Fiyat Hesapla’ butonunu kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa veya şirket iseniz, kurumsal müşteri temsilcilerimizle görüşerek, daha uygun rakamlar alabilir ve sizler için hazırladığımız özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Nijerya’ya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Nijerya'ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerin büyüklüğüne göre fiyat oluşur. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den Nijerya’ya en uygun fiyatta kargo nasıl gönderilir?

SmallCargo, Türkiye’nin önemli online yurtdışı kargo toptancılarından biridir. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global express kargo taşıyıcıları ile kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Nijerya'ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak operasyon@smallcargo.com adresine mail atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Nijerya’ya en hızlı kargo hangisi?

Nijerya'ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek SmallCargo olacaktır. Çünkü SmallCargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç her gün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Nijerya'ya ortalama kargo süresi 2 iş günü sürmektedir. Özellikle, Nijerya ile olan karayolu ve denizyolu mesafesi göz önünde bulundurulduğunda en hızlı kargo seçeneği sizler için SmallCargo olacaktır.

Nijerya’ya kargo nasıl gönderilir?

Nijerya'ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Özellikle, kargo alıcılarının titiz tüketiciliği göz önünde bulundurulduğunda kargonuzda hasar ya da çizik bulunmadığından emin olun. Kargo kolilerinin ölçüleri belli olduğunda, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp kargo maliyetinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik müşteri hizmetlerimiz ile o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip kargonuzu hızlıca oluşturmanız mümkün olacaktır.

Türkiye’den Nijerya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Nijerya'ya ortalama 2 iş günü içerisinde teslimat yapıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir kargo 48 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor. Nijerya'ya gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde bu ülkeye düzenlenen hava kargo taşımacılığı etkili olmaktadır. Ülke kurallarına bağlı gümrükteki incelemeler ve zorunlu gecikmeler ise bu süreyi uzatabilir.

Türkiye’nin Her Yerinden Nijerya’nın Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister ticari merkezi şehri İstanbul’dan, isterseniz Bursa’dan, isterseniz İzmir’den yurtdışı kargo ile Nijerya'ya gönderiminiz varsa çalmanız gereken kapı SmallCargo.com.

Nijerya’ya Kargo Takibi

Nijerya'ya kargo takibi ile gönderinizi sayfamızdan adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca bizlerden aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek olan firmamıza teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Nijerya'ya yolculuğuna başlamış olan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. Gönderimi yaptığınız firmamızın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterlidir. İstediğiniz an takibini yaptığınız kargonuzun, zamanında yerine ulaşması işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde ulaştırmak istediğiniz gönderinizin gecikmesine bağlı mağduriyetiniz ortadan kalkmış olacaktır. 

Ayrıca, kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi gecikmeye zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Bu takip sistemi ile, gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi ön görmeniz mümkün olacaktır. Gümrükte oluşabilecek olası sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Nijerya'dan Türkiye’ye Kargo

Nijerya’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Nijerya'da yatırım yapan bir Türk girişimci, orada yaşamına devam eden bir göçmen, kısa süreli işçi ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrenci Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederse kolayca gönderim yapabilir. Abuja’dan İstanbul’a, Lagos’dan Ankara’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünlerinizi ya da evraklarınızı göndermeniz mümkün.

Nijerya’ya Kargo ile Gönderilemeyen Ürünler

Nijerya'ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu, kargo gönderimi yaparken gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiçbir ürün veya mal grubu Nijerya'ya kargo ile gönderilemeyeceği gibi, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul edilmemektedir.

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk

Nijerya'ya hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ve Nijerya devletleri arasında havayolu kargo taşımacılığını yaparken, ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına dikkat edilmelidir. Bu yüzden gümrük tarifelerine de mutlak surette uyma yükümlülüğü vardır. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez. Gönderdiğiniz ürünlerdeki vergi oranlarına dikkat etmeyi unutmayın.

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

SmallCargo anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden korur. Üstelik firmamız, Nijerya dahil birçok ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırıyor ve bu taahhüdü de başarıyla yerine getiriyoruz.

Nijerya'ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir. İstanbul’dan Lagos'a, Lagos’dan İstanbul’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç gün içinde Nijerya'da bir eve, üniversiteye, kuruma ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu SmallCargo.com’a teslim edin ve güvenle kargonuzun teslim edilmesini bekleyin.

Güvenilir Çözüm Ortakları

SmallCargo.com yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile çalışarak taşıtmaktadır.

Hava Kargoda Müşteri Beklentileri

Nijerya'ya kargo hizmetinde havalimanından havalimanına yapılan gönderi, havalimanından adrese yapılan gönderi ya da adresten havaalanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. SmallCargo bu saydığımız tüm kargo gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, müşterileri için tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Özellikle müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için kargo firmamız sürekli çalışmaktadır ve müşterilerinin memnuniyeti için gelişmektedir. Bu nedenle, uçak kargo gönderilerinizi ve işleyiş planlamalarını, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Nijerya'ya ve 210+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız SmallCargo güvencesinde…

İhtiyacınız neresiyse, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız çözümleriniz SmallCargo’da…

Siz isteyin uzaklar yakın olsun…

 

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp