Suudi Arabistan Kargo Hizmeti | Suudi Arabistan'a Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • Suudi Arabistan Kargo Hizmeti | Suudi Arabistan'a Kargo Fiyatları
Image

Suudi Arabistan’a Kargo

Orta Doğu’da en zengin ülkelerden biri olan Suudi Arabistan’ın resmi adı Suudi Arabistan Krallığı’dır. Topraklarında Mekke ve Medine gibi önemli şehirleri barındıran Suudi Arabistan Orta Doğu’daki en büyük ülkeler arasındadır. Başkenti Riyad olan Suudi Arabistan, 35 milyon kişilik nüfusa sahiptir. Suudi Arabistan’daki Kral Halid Uluslararası Havalimanı, Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı, Kral Fahd Uluslararası Havalimanı ve Prens Muhammed bin Abdulaziz Uluslararası Havalimanı yoğun ziyaretçi trafiğine sahiptir. Orta Doğu’nun önemli ülkelerinden Suudi Arabistan’ın yurtdışı kargo işlemlerine bu yazıda ulaşabilirsiniz.

 

Suudi Arabistan’a Kargonun İpuçları

Suudi Arabistan her mevsim sıcak iklimi ile tarıma elverişli topraklarda bulunmamaktadır. Ancak ülke sınırlarındaki petrol rezervleri oldukça fazladır ve dünyanın yaklaşık dörtte bir petrol rezervi bu topraklarda bulunmaktadır. İhracat gelirinin neredeyse tamamı petrol üretiminden sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra ülkede doğal gaz rezervleri de bulunmaktadır. Diğer gelirler ise altın, gümüş, bakır gibi doğal madenlerden sağlanmaktadır. Turizm de Suudi Arabistan’ın ülke gelirinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle Mekke ve Medine’yi topraklarında barındıran ülkeye düzenlenen Hac ve Umre ziyaretleri ülkede yoğun turist trafiği sağlamaktadır. Suudi Arabistan’ın ithal ettiği ürünlere bakıldığında ise başlıca motorlu taşıtlar, mekanik ürünler, makinalar, elektronik ürünler, sağlık ürünleri ve optik cihazlar yer almaktadır.

 

Suudi Arabistan – Türkiye Dış Ticaret Verileri

İki ülke arasındaki ticaret ilişkileri Türkiye’nin ihracat payını koruyarak devam etmektedir. Suudi Arabistan, zenginliği ile Türkiye’deki üreticiler ve girişimciler için önemli olan Orta Doğu ülkeleri arasındadır. Türkiye’den Suudi Arabistan’a ihraç edilen ürün gruplarına bakıldığında özellikle halılar, kilimler, mobilyalar, yer kaplamaları, süs eşyaları, aydınlatma cihazları, aksesuarlar, tekstil ürünleri ve inşaat malzemeleri dikkat çekmektedir.

 

Suudi Arabistan’a Yurt Dışı Kargo Potansiyelini Artıracak Satış

Türkiye’de son yıllarda gelişen e-ticaret ile çeşitli ülkelere firmaların ihracat ticareti artmıştır.  Özellikle, e-ticaret ile dış ticarete açılmış firmaların Suudi Arabistan’a kargo ihtiyacı devam etmektedir. Aynı zamanda, e-ticaret ile firmalarını geliştiren Türk girişimciler Suudi Arabistan’dan ürün getirerek ürünlerini kendi tüketicilerine sunmaktadırlar.

 

Suudi Arabistan’a Kolay Kargo

Suudi Arabistan, zengin Orta Doğu ülkelerinden biri olması ile dikkatleri üzerine çeken ülkelerden biridir. Özellikle, hem iş dünyasındaki yeni pazarlar arayan uluslararası şirketler için hem de göçmen işgücü ile dikkat çeken ülkelerden biri olduğu için Suudi Arabistan’a hızlı kargo ihtiyacı bulunmaktadır. Türkiye’ye uzak ülkeler arasında yer alan Suudi Arabistan’a evrak işlemlerinden büyük ürünlere kadar ihtiyaç duyulan kargo, en kolay havayolu ile gerçekleşmektedir.

 

Suudi Arabistan’a Kargo Göndermek İsteyenler 

Türkiye’nin ihracat ekonomisinde önemli ticari ülkelerden biri olan Suudi Arabistan’a hava kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Suudi Arabistan’a Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan’a kargo gönderimi yapmak, iki ülke arasındaki mesafeden dolayı günümüz şartlarında hava kargo taşımacılığı ile çok daha kolay. Yurtiçi firmalarından kolay ve hızlı hava kargo hizmeti veren SmallCargo ile Suudi Arabistan’a kargo gönderinizi bir bilgisayar ya da akıllı telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Adım Adım Suudi Arabistan’a Kargo Gönderimi

Fiyat Hesapla sayfamızdaki sizin için hazırladığımız hesaplama aracını kullanarak Suudi Arabistan’a kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Suudi Arabistan’ı seçip kilogram bilgisini girdiğinizde ise Suudi arabistan’a kargonuzun yolculuğu başlamış olacaktır.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

Suudi Arabistan’a Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan’a kargo hesaplaması yapmak oldukça kolay bir işlem. Suudi Arabistan’a göndereceğiniz kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Hesaplama işlemi sonucunda, göndermek istediğiniz kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı ile Suudi Arabistan’a ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması ;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir ve fiyat bu formüle göre belirlenmektedir.

Ancak, bu noktada müşterilerimizin dikkat etmesi gereken önemli bir konu bulunmaktadır. Eğer gönderiniz bir evrak ya da zarf değil de koli ise, koli seçiminde müşterilerimizin bilinçli ve dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü, kargo gönderilerinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkilenmektedir. Eğer kargo için tercih edilen koli gereğinden büyük seçilirse yapılan işlem sonucunda çıkacak fiyat değeri de yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret ödemek zorunda kalacaktır. Müşterilerimizin, bu durumla karşılaşmaması için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermesi gerekmektedir.

Eğer 5 kilogramlık bir ürünü kargolamak için 60x40x40 ebadında bir koli seçerseniz, yapılacak kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü, işlem sonunda desi hesaplaması 19.2 sonucuna ulaşılacaktır. Oysaki, gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama ise yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam eder. Bu sebeple kargo için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır. Bu yüzden müşterilerimizin, gönderimlerinde ürünlerinin ebatına en uygun koliyi seçip kargolarını hazırlamaları oldukça önemlidir.

Suudi Arabistan’a Kargo Fiyatları Hesaplama

Sitemizde bulunan SmallCargo Fiyat Hesapla sayfasına girdiğinizde, ekranda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Suudi Arabistan’ı seçtikten sonra, kargonuzun kilogram bilgisini giriniz. Daha sonra hesapla butonunu tıklayarak, Suudi Arabistan’a gönderilecek kargonuzun örneğin Riyad’a ne kadar bir ücret karşılığı ile gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan’a Kargo Gönderimi

Suudi Arabistan’a kargo gönderim işleminin son adımı ise fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu şirketimize teslim etmektir. Bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye çağırarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çaldığı anı beklemek…

Eğer kurye çağırma ve kargonuzu iletme işlemleri ile ilgili sorularınız varsa sayfamızda belirtilen iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan’a Kargo Fiyatları

Suudi Arabistan’a kargo fiyatları, hava taşımacılığı ile makul fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Tüm Fiyatları görüntülemek için sayfamızda yer alan ‘Fiyat Hesapla’ butonunu kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa veya şirket iseniz, kurumsal müşteri temsilcilerimizle görüşerek, daha uygun rakamlar alabilir ve sizler için hazırladığımız özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Suudi Arabistan’a kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Suudi Arabistan’a kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerin büyüklüğüne göre fiyat oluşur. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den Suudi Arabistan’a en uygun fiyatta kargo nasıl gönderilir?

SmallCargo, Türkiye’nin önemli online yurtdışı kargo toptancılarından biridir. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global express kargo taşıyıcıları ile kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Suudi Arabistan’a en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak operasyon@smallcargo.com adresine mail atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Suudi Arabistan’a en hızlı kargo hangisi?

Suudi Arabistan’a acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek SmallCargo olacaktır. Çünkü SmallCargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç her gün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Suudi Arabistan’a ortalama kargo süresi 2 iş günü sürmektedir. Özellikle, Asya kıtasında bulunan Suudi Arabistan ile olan karayolu ve denizyolu mesafesi göz önünde bulundurulduğunda en hızlı kargo seçeneği sizler için SmallCargo olacaktır.

Suudi Arabistan’a kargo nasıl gönderilir?

Suudi Arabistan’a kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Özellikle, kargo alıcılarının titiz tüketiciliği göz önünde bulundurulduğunda kargonuzda hasar ya da çizik bulunmadığından emin olun. Kargo kolilerinin ölçüleri belli olduğunda, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp kargo maliyetinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik müşteri hizmetlerimiz ile o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip kargonuzu hızlıca oluşturmanız mümkün olacaktır.

Türkiye’den Suudi Arabistan’a Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Suudi Arabistan’a ortalama 2 iş günü içerisinde teslimat yapıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir kargo 48 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor. Suudi Arabistan’a gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde bu ülkeye düzenlenen hava kargo taşımacılığı etkili olmaktadır. Ülke kurallarına bağlı gümrükteki incelemeler ve zorunlu gecikmeler ise bu süreyi uzatabilir.

Türkiye’nin Her Yerinden Suudi Arabistan'ın Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister ticari merkezi şehri İstanbul’dan, isterseniz Konya’dan, isterseniz Gaziantep'ten yurtdışı kargo ile Suudi Arabistan’a gönderiminiz varsa çalmanız gereken kapı SmallCargo.com.

Suudi Arabistan’a Kargo Takibi

Suudi Arabistan’a kargo takibi ile gönderinizi sayfamızdan adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca bizlerden aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek olan firmamıza teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Suudi Arabistan’a yolculuğuna başlamış olan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. Gönderimi yaptığınız firmamızın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterlidir. İstediğiniz an takibini yaptığınız kargonuzun, zamanında yerine ulaşması işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde ulaştırmak istediğiniz gönderinizin gecikmesine bağlı mağduriyetiniz ortadan kalkmış olacaktır. 

Ayrıca, kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi gecikmeye zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Bu takip sistemi ile, gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi ön görmeniz mümkün olacaktır. Gümrükte oluşabilecek olası sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye Kargo

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Suudi Arabistan’da yatırım yapan bir Türk girişimci, orada yaşamına devam eden bir göçmen ya da orada bir süreliğine çalışan Türk bir işçi Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederse kolayca gönderim yapabilir. Riyad’dan İstanbul’a, Mekke’den Ankara’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünlerinizi ya da evraklarınızı göndermeniz mümkün.

Suudi Arabistan’a Kargo ile Gönderilemeyen Ürünler

Suudi Arabistan’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu, kargo gönderimi yaparken gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiçbir ürün veya mal grubu Suudi Arabistan’a kargo ile gönderilemeyeceği gibi, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul edilmemektedir.

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk

Suudi Arabistan’a hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ve Suudi Arabistan devletleri arasında havayolu kargo taşımacılığını yaparken, ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına dikkat edilmelidir. Bu yüzden gümrük tarifelerine de mutlak surette uyma yükümlülüğü vardır. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez.

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

SmallCargo anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden korur. Üstelik firmamız, Suudi Arabistan dahil birçok ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırıyor ve bu taahhüdü de başarıyla yerine getiriyoruz.

Suudi Arabistan’a uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir. İstanbul’dan Riyad’a, Riyad’dan İstanbul’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç gün içinde Suudi Arabistan’da bir eve, üniversiteye, kuruma ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu SmallCargo.com’a teslim edin ve güvenle kargonuzun teslim edilmesini bekleyin. 

Güvenilir Çözüm Ortakları

SmallCargo.com yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile çalışarak taşıtmaktadır.

Hava Kargoda Müşteri Beklentileri

Suudi Arabistan’a kargo hizmetinde havalimanından havalimanına yapılan gönderi, havalimanından adrese yapılan gönderi ya da adresten havaalanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. SmallCargo bu saydığımız tüm kargo gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, müşterileri için tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Özellikle müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için kargo firmamız sürekli çalışmaktadır. Bu nedenle, uçak kargo gönderilerinizi ve işleyiş planlamalarını, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Suudi Arabistan’a ve 210+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız SmallCargo güvencesinde…

İhtiyacınız neresiyse, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız çözümleriniz SmallCargo’da…

Siz isteyin uzaklar yakın olsun…

 

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp