Yeni Zelanda Kargo Hizmeti | Yeni Zelanda'ya Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • Yeni Zelanda Kargo Hizmeti | Yeni Zelanda'ya Kargo Fiyatları
Image

Yeni Zelanda’ya Kargo

Başkenti Wellington olan Yeni Zelanda’nın nüfusu yaklaşık 5 milyondur. Güney Pasifik ülkelerinden biri olan Yeni Zelanda, adalardan oluşmaktadır. Yüzölçümü çok küçük bir alana sahiptir ve nüfusu az olan ülkelerden biridir. Ülke sınırlı pazarı ve alanından dolayı ekonomik olarak dış ticarete bağlı olarak gelişmiştir. Avustralya, Çin, ABD gibi dünyanın en büyük ekonomilerine sahip ülkeler ile yoğun ticari ilişkilere sahiptir. Ülke nüfusu göz önüne alındığında ekonomisi oldukça iyi olan bir ülkedir ve kişi başına düşen milli gelir yüksektir. Büyülü, doğal yer üstü zenginliği ve üstü kar kaplı kar manzaraları ile turistlerin de dikkatini çeken Yeni Zelanda’nın, Christchurch Havalimanı, Auckland Havalimanı ve Wellington Havalimanı oldukça yoğun trafiğe sahiptir. Yeni Zelanda’ya yurt dışı kargo işlemlerine bu yazıda ulaşabilirsiniz.

Yeni Zelanda’ya Kargonun İpuçları

Hem yer üstü hem yer altı doğal zenginliği ile dünyada öne çıkan Yeni Zelanda, sülfür, demir, altın, gümüş rezervleri bakımından dünyada önemli zenginliği olan ülkeler arasındadır. Doğalgaz da Yeni Zelanda’nın önemli ekonomik kaynaklarıdır. Ayrıca ülkede meyve, ağaç ve ağaç ham maddeli ürünler de üretimde önemli bir paya sahiptir. Küçük pazara ve ekonomiye sahip olan ülkede tarım ve hizmet sektörü Yeni Zelanda'nın önemli gelir kaynaklarıdır. Özellikle, sınırlı nüfusu ve yüzölçümü ile dış ticarete yüzünü dönen Yeni Zelanda’nın ithalat ve ihracatında diğer ülkeler ile ticaret hacminin yoğunluğu varlığını korumaktadır. Tüm bu özellikleri ile Yeni Zelanda’ya kargo, Türkiye’de de ticaret sektöründe ilgi görmektedir. Yeni Zelanda’ya kargo ulaştırmak için gerekli bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Yeni Zelanda Dış Ticaret Verileri 

Yeni Zelanda, dünyada kişi başına düşen gelir sıralamasında zengin olan ülkeler arasındadır. Ada ülkesi olan Yeni Zelanda ekonomisini hizmet sektörü ile geliştirmiştir. Dünyanın büyük ekonomisine sahip ülkeler ile ticari ortaklığı ve uluslararası firmalardan aldığı doğrudan yatırımlar ile de ekonomisini büyütmektedir. Yeni Zelanda’nın dış ticaret gelirinin neredeyse büyük bir kısmı tarım ürünlerinden oluşmaktadır. Özellikle ülke başlıca süt ve süt ürünleri, hayvansal ve bitkisel yağlar, hayvan eti ve ağaç ürünleri ihraç etmektedir. Ayrıca, sınırlı pazarı ve iş gücünden dolayı birçok alanda dışa bağlı ülkelerden biridir ve birçok üründe ithalata başvurmaktadır. Ülkenin ithalat gideri, ihracat gelirinden daha fazladır. İthalat alanında motorlu kara taşıtları, ham petrol, mineral yağlar, makina, mekanik ürünler ve parçaları, elektrikli makina ve cihazlar, sağlık ürünleri, aydınlatma ürünleri, süs eşyaları ve mücevher eşyaları en çok ithal edilen ürün gruplarıdır. Birçok ürün türünde dışa bağımlılığı ile Türkiye’deki yeni girişimcilerin ve uluslararası alanda varlığını sürdüren yatırımcıların dikkatini çeken Yeni Zelanda’ya kargo ulaştırmanız için gerekli bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Yeni Zelanda’ya Yurt Dışı Kargo Potansiyelini Artıracak Satış

Türkiye’de son yıllarda gelişen e-ticaret ile çeşitli ülkelere firmaların ihracat ticareti artmıştır.  Özellikle, e-ticaret ile dış ticarete açılmış firmaların Yeni Zelanda’ya kargo trafiği yoğun şekilde devam etmektedir. Hem ihracatta hem ithalatta dünyanın gözde ülkelerden biri olan Yeni Zelanda’ya özellikle kara taşıtlar ve mineral yakıtlar ve yağlar alanlarında ihracat ticareti yoğun şekilde devam etmektedir. Aynı zamanda, e-ticaret ile firmalarını geliştiren Türk girişimciler Yeni Zelanda'dan ürün getirerek ürünlerini kendi tüketicilerine sunmaktadırlar.

 

Yeni Zelanda’ya Kolay Kargo

Yeni Zelanda, sınırlı iç pazarından ve iş gücünden dolayı yönünü dış pazarlara çevirmesi ile dikkatleri üzerine çeken ülkelerden biridir. Özellikle, hem iş dünyasındaki yeni pazarlar arayan uluslararası şirketleri ile hem de yoğun yabancı yatırımları ile Yeni Zelanda’ya hızlı kargo ihtiyacı bulunmaktadır. Türkiye’ye uzak ülkeler arasında yer alan Katar’a evrak işlemlerinden büyük ürünlere kadar ihtiyaç duyulan kargo, en kolay havayolu ile gerçekleşmektedir.

 

Yeni Zelanda’ya Kargo Göndermek İsteyenler 

Türkiye’nin ihracat ekonomisinde önemli ticari ülkelerden biri olan Yeni Zelanda’ya hava kargo ile hem bireysel hem de kurumsal kargo gönderilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Yeni Zelanda’ya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Yeni Zelanda’ya kargo gönderimi yapmak, iki ülke arasındaki mesafeden dolayı günümüz şartlarında hava kargo taşımacılığı ile çok daha kolay. Yurtiçi firmalarından kolay ve hızlı hava kargo hizmeti veren SmallCargo ile Yeni Zelanda’ya kargo gönderinizi bir bilgisayar ya da akıllı telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

Adım Adım Yeni Zelanda Kargo Gönderimi

Fiyat Hesapla sayfamızdaki sizin için hazırladığımız hesaplama aracını kullanarak Yeni Zelanda’ya kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Yeni Zelanda’yı seçip kilogram bilgisini girdiğinizde ise Yeni Zelanda’ya kargonuzun yolculuğu başlamış olacaktır.

Ama önce kargo fiyat hesaplaması yapılması gerekiyor.

Yeni Zelanda’ya Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yeni Zelanda’ya kargo hesaplaması yapmak oldukça kolay bir işlem. Yeni Zelanda’ya göndereceğiniz kargonuzun hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama işlemi yapılır. Hesaplama işlemi sonucunda, göndermek istediğiniz kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı ile Yeni Zelanda’ya ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması ;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir ve fiyat bu formüle göre belirlenmektedir.

Ancak, bu noktada müşterilerimizin dikkat etmesi gereken önemli bir konu bulunmaktadır. Eğer gönderiniz bir evrak ya da zarf değil de koli ise, koli seçiminde müşterilerimizin bilinçli ve dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü, kargo gönderilerinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkilenmektedir. Eğer kargo için tercih edilen koli gereğinden büyük seçilirse yapılan işlem sonucunda çıkacak fiyat değeri de yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret ödemek zorunda kalacaktır. Müşterilerimizin, bu durumla karşılaşmaması için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermesi gerekmektedir.

Eğer 5 kilogramlık bir ürünü kargolamak için 60x40x40 ebadında bir koli seçerseniz, yapılacak kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü, işlem sonunda desi hesaplaması 19.2 sonucuna ulaşılacaktır. Oysaki, gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama ise yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam eder. Bu sebeple kargo için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır. Bu yüzden müşterilerimizin, gönderimlerinde ürünlerinin ebatına en uygun koliyi seçip kargolarını hazırlamaları oldukça önemlidir.

Yeni Zelanda’ya Kargo Fiyatları Hesaplama

Sitemizde bulunan SmallCargo Fiyat Hesapla sayfasına girdiğinizde, ekranda beliren yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Yeni Zelanda’yı seçtikten sonra, kargonuzun kilogram bilgisini giriniz. Daha sonra hesapla butonunu tıklayarak, Yeni Zelanda’ya gönderilecek kargonuzun örneğin Auckland’e ne kadar bir ücret karşılığı ile gönderileceğini çok kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz.

Yeni Zelanda’ya Kargo Gönderimi

Yeni Zelanda’ya kargo gönderim işleminin son adımı ise fiyat bilgisini görüp, ödemeyi yapmak ve kargoyu şirketimize teslim etmektir. Bu işlemi kendiniz yapabileceğiniz gibi kurye çağırarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve kargonun alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çaldığı anı beklemek…

Eğer kurye çağırma ve kargonuzu iletme işlemleri ile ilgili sorularınız varsa sayfamızda belirtilen iletişim numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yeni Zelanda’ya Kargo Fiyatları

Yeni Zelanda’ya kargo fiyatları, hava taşımacılığı ile makul fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Tüm Fiyatları görüntülemek için sayfamızda yer alan ‘Fiyat Hesapla’ butonunu kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa veya şirket iseniz, kurumsal müşteri temsilcilerimizle görüşerek, daha uygun rakamlar alabilir ve sizler için hazırladığımız özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Yeni Zelanda’ya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Yeni Zelanda’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerin büyüklüğüne göre fiyat oluşur. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya en uygun fiyatta kargo nasıl gönderilir?

SmallCargo, Türkiye’nin önemli online yurtdışı kargo toptancılarından biridir. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global express kargo taşıyıcıları ile kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Yeni Zelanda’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak operasyon@smallcargo.com adresine mail atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.

Yeni Zelanda’ya en hızlı kargo hangisi?

Yeni Zelanda’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek SmallCargo olacaktır. Çünkü SmallCargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç her gün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya ortalama kargo süresi 3 iş günü sürmektedir. Özellikle, Katar ile olan karayolu ve denizyolu mesafesi göz önünde bulundurulduğunda en hızlı kargo seçeneği sizler için SmallCargo olacaktır.

Yeni Zelanda’ya kargo nasıl gönderilir?

Yeni Zelanda’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Özellikle, kargo alıcılarının titiz tüketiciliği göz önünde bulundurulduğunda kargonuzda hasar ya da çizik bulunmadığından emin olun. Kargo kolilerinin ölçüleri belli olduğunda, +90 546 568 1125 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp kargo maliyetinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik müşteri hizmetlerimiz ile o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip kargonuzu hızlıca oluşturmanız mümkün olacaktır.

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Yeni Zelanda’ya ortalama 3 iş günü içerisinde teslimat yapıyoruz. İstanbul’dan yola çıkan bir kargo 72 saat içinde alıcısının adresinde olabiliyor. Yeni Zelanda’ya gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde bu ülkeye düzenlenen hava kargo taşımacılığı etkili olmaktadır. Ülke kurallarına bağlı gümrükteki incelemeler ve zorunlu gecikmeler ise bu süreyi uzatabilir.

Türkiye’nin Her Yerinden Yeni Zelanda’nın Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister ticari merkezi şehri İstanbul’dan, isterseniz Bursa’dan, isterseniz İzmir’den yurtdışı kargo ile Yeni Zelanda’ya gönderiminiz varsa çalmanız gereken kapı SmallCargo.com.

Yeni Zelanda’ya Kargo Takibi

Yeni Zelanda’ya kargo takibi ile gönderinizi sayfamızdan adım adım takip edip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilir, ayrıca bizlerden aldığınız hizmetin kalitesini de anlayabilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek olan firmamıza teslim ettiğinizde size verilen takip numarası ile Yeni Zelanda’ya yolculuğuna başlamış olan koli ya da zarfınızı takip edebilirsiniz. Gönderimi yaptığınız firmamızın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını yazmanız bu işlem için yeterlidir. İstediğiniz an takibini yaptığınız kargonuzun, zamanında yerine ulaşması işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde ulaştırmak istediğiniz gönderinizin gecikmesine bağlı mağduriyetiniz ortadan kalkmış olacaktır. 

Ayrıca, kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi gecikmeye zamanında müdahale ederek engel olabilirsiniz. Bu takip sistemi ile, gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi ön görmeniz mümkün olacaktır. Gümrükte oluşabilecek olası sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.

Yeni Zelanda'dan Türkiye’ye Kargo

Yeni Zelanda’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Yeni Zelanda'da yatırım yapan bir Türk girişimci, orada yaşamına devam eden bir göçmen, kısa süreli işçi ya da orada eğitimine devam eden bir Türk öğrenci Türkiye’ye kargo göndermek istediğinde aynı kolay yolları takip ederse kolayca gönderim yapabilir. Auckland’den İstanbul’a, Wellington’dan Ankara’ya aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünlerinizi ya da evraklarınızı göndermeniz mümkün.

Yeni Zelanda’ya Kargo ile Gönderilemeyen Ürünler

Yeni Zelanda’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu, kargo gönderimi yaparken gözden kaçırılmamalıdır. Türk Ticaret Kanunu tarafından yasaklanmış hiçbir ürün veya mal grubu Yeni Zelanda’ya kargo ile gönderilemeyeceği gibi, yanıcı ve yakıcı gönderiler de kabul edilmemektedir.

Mevzuat Hükümlerine Uygunluk

Yeni Zelanda’ya hava kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri bulunmaktadır. Türkiye ve Yeni Zelanda devletleri arasında havayolu kargo taşımacılığını yaparken, ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına dikkat edilmelidir. Bu yüzden gümrük tarifelerine de mutlak surette uyma yükümlülüğü vardır. Aksi bir durumda gönderiniz ülkeye kabul edilmez. Gönderdiğiniz ürünlerdeki vergi oranlarına dikkat etmeyi unutmayın.

Uzakları Sizin İçin Yakın Ediyoruz

SmallCargo anlık olarak adrese teslim kargo fiyatını vererek sizi kötü sürprizlerden korur. Üstelik firmamız, Yeni Zelanda dahil birçok ülkeye istediğiniz ürünü, istediğiniz an ulaştırıyor ve bu taahhüdü de başarıyla yerine getiriyoruz.

Yeni Zelanda’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkabilmektedir. İstanbul’dan Wellington'a, Wellington’dan İstanbul’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin elinde.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç üç gün içinde Yeni Zelanda’da bir eve, üniversiteye, kuruma ya da ofiste muhatabının eline ulaşabiliyor. Siz kargonuzu SmallCargo.com’a teslim edin ve güvenle kargonuzun teslim edilmesini bekleyin.

Güvenilir Çözüm Ortakları

SmallCargo.com yurtdışı kargonuzu DHL, FEDEX, UPS, TNT ile çalışarak taşıtmaktadır.

Hava Kargoda Müşteri Beklentileri

Yeni Zelanda’ya kargo hizmetinde havalimanından havalimanına yapılan gönderi, havalimanından adrese yapılan gönderi ya da adresten havaalanına yapılan gönderi ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin kişisel istekleriniz doğrultusunda gerçekleşmektedir. SmallCargo bu saydığımız tüm kargo gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, müşterileri için tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Özellikle müşterilerin tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için kargo firmamız sürekli çalışmaktadır ve müşterilerinin memnuniyeti için gelişmektedir. Bu nedenle, uçak kargo gönderilerinizi ve işleyiş planlamalarını, kargo operasyonları dâhilinde ve sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Yeni Zelanda’ya ve 210+ ülkeye göndermek istediğiniz yurtdışı hava kargolarınız SmallCargo güvencesinde…

İhtiyacınız neresiyse, işiniz neredeyse, evrak ya da farklı bir mal gönderimi yapacaksınız çözümleriniz SmallCargo’da…

Siz isteyin uzaklar yakın olsun…

 

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp