Yunanistan Kargo Hizmeti | Yunanistan'a Kargo Fiyatları

  • Ana Sayfa
  • Yunanistan Kargo Hizmeti | Yunanistan'a Kargo Fiyatları
Image

YUNANİSTAN KARGO TRAFİĞİ

Yunanistan kargo ülkenin Asya, Avrupa ve Afrika Kıtalarının kesişim noktasında olması itibari ve Türkiye ile yüzyıllara dayanan tarihsel geçmişi itibariyle son derece önemlidir.

Bu yazımızda Yunanistan’a kargo gönderecek kişi ve kurumların cevabın merak ettiği soruları yanıtladık.

Bu soruların yanıtlarından önce Yunanistan kargo rakamlarını doğrudan etkileyecek ilk unsur olan  Türkiye-Yunanistan ekonomik verilerine bir göz atalım.

TİCARET ARTIŞI VE KARGO POTANSİYELİ

Atina Büyükelçiliği’nin verdiği bilgilere göre Yunanistan Türkiye ilişkilerinde diyalog ve işbirliği sürecinin somut yansımaları ticaret, ekonomi, ulaştırma ve turizm alanlarında gözlenmektedir. Bu verilere göre  2014 yılında Yunanistan ile ticaret hacmi 5,6 milyar dolar olarak gerçekleşirken, bu rakam, 2010 yılı ticaret rakamlarının yaklaşık iki katına tekabül etmektedir. 2015 ve 2016 yıllarında, ikili ticaret hacminde düşüş yaşanmasına rağmen, 2017 yılında tekrar yükselişe geçerek 3,5 milyar seviyesine ulaşan ticaret hacmi 2018 yılında 4,2 milyar dolar olmuştur.

Karşılıklı yatırımlar ile başta turizm, ulaştırma ve bankacılık gibi çeşitli sektörlerde ikili ticari ilişkilerin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

2019 yılının başında iki ülke arasındaki ticaret hacminin yaklaşık iki katına çıkarılması ve 8 milyar dolara ulaşması hedefi konuldu.

Burada Yunanistan’daki sınırlı üretim nedeniyle, ülkenin ithalata bağımlı bir ülke olması çok önemli. Bu sayede Yunanistan, Türkiye için yakın coğrafyadaki en önemli pazarlardan biri olabilecek konumda.

Bu veriler Türkiye’den Yunanistan’a kargo rakamlarının artış potansiyeline sahip olduğunu gösteresi açısından önemlidir

KARAYOLU TAŞIMACILIĞI SORUNU

Ticari ilişkilerde yaşanan bu canlılığa rağmen iki ülke arasındaki karayolu taşımacılığında ciddi sorunların varlığı da inkar edilemez. Ticaret Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre, geçiş belgesinde var olan kotalar, İpsala Sınır Kapısı’nın 24 saat esasına göre çalışmasında yaşanan sıkıntılar, Ege’de deniz taşımacılığının antrepo/gümrük alanı yetersizliği gibi etkenler Türkiye’nin Yunanistan ticaretine önemli bir engel oluşturmaktadır.

Bu sorunlar da Yunanistan kargo rakamlarına olumlu etki edecek unsurlar arasındadır.

TÜRKİYE’DEKİ YUNANİSTAN YATIRIMLARI VE KARGO TRAFİĞİ

Yunanistan’ın Türkiye’deki doğrudan yatırımlarının toplamı 6,8 milyar dolar civarındayken Türkiye tarafından Yunanistan’a yapılan doğrudan yabancı yatırım girişi 2017 yılında 19 milyon dolar değerindedir.

Türk işadamları son dönemde yat limanı ve liman işletmesi gibi alanlar başta olmak üzere, Yunanistan’da açılan ihaleler ve özelleştirme programları ile Yunan şirketlerle ortaklık kurma yolunu tercih etmeye başlamışladır.

Bu ilişkilerin de Yunanistan yönlü kargo trafiğine olumlu yansımaları olması beklenmektedir.

YUNANİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Yunanistan’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da Small Cargo’dan bu firmaların servisini alarak, en uygun fiyatlarla yapılabilir.

Small Cargo’nun internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfadaki Fiyat Hesapla butonundan Yunanistan gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Yunanistan’ı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

YUNANİSTAN’A KARGO İLE NELER GÖNDEREBİLİRİM

Evrak, dosya, paket, zarf, döküman, ticari belge, koli, kutu, bavul, valiz, çanta, bagaj fazla taşıma, makine ve yedek parçaları, bujiteri takı ve aksesuarlar, tekstil ürünleri, ayakkabı, pantolon, hazır giyim, hediyelik eşyalar, halı, kuru gıda, lokum, stor perde, ilaç, bilgisayar, tablet, cep telefonu, mobil ve ev eşyaları, ahşap ürünler, beyaz eşya, masa, sandalye, numune ve daha bir çok ürün grubunu Türkiye’den Yunanistan’a Kargo servislerimiz ile güvenle yollayabilirsiniz.

Taşımacılık sektöründe sunulan bu hizmet kadar hızlı ve acil bir şekilde gönderi teslimatı gerçekleştiren başka bir servis yoktur. Tüm dünya ülkelerine kargo gönderme konusunda profesyonel destek veren şirketimiz, Yunanistan ülkesi konusunda da tüm çağrılarınıza cevap vermektedir. Ülkemizin sınır komşusu olan ilgili ülkeye her yıl pek çok ürün kaleminde çeşitli yollarla kargo gönderimi yapılmaktadır.

KALİTELİ, HIZLI VE HESAPLI KARGO GÖNDERİMİ

Kaliteli ve çok hesaplı sunduğumuz kargo hizmetinde önem arz eden bir takım hususlar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de sunulan hizmetin hızıdır. Zira fazla beklemeyi seven insan yok denecek kadar azdır. Hal böyle olunca da bir kargo firması ne kadar hızlı bir hizmet sunar ise kalitesi de büyük oranda hızına paralel olacaktır. Yunanistan kargo da bu alanda her daim en hızlı hizmeti kendisine güvenen kimselere en iyi şekilde sunmayı amaç edinmiş durumdadır. Üstelik bu hizmetlerin hızlı icra edilmesi hiçbir zaman hizmet kalitesinden ödün verilmesi durumunu da beraberinde getirmeyecektir.

Hizmet kalitesi açısından başarılı olarak nitelendirmesi ancak güvenilir bir hizmet sunması ile mümkün olabilecektir. Ancak bu güvenilir hizmetin birtakım ölçütleri de mevcuttur. Örnek olarak bir gönderinin teminat verilen zamanda alıcısına ulaşması, ödemelerde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması ve teslimatı yapılması icap eden gönderinin tam olarak sağlam bir şekilde alıcısına ulaşması da güvenilir bir firma olmanın önde gelen gereklilikleri arasında yer almaktadır. Elbette bunlar kısa zamanda elde edilen vasıflar olmayıp uzunca bir sürede elde edilecek olan prestij meseleleridir. Yunanistan kargo da bunu fazlasıyla başarmıştır.

Bir kargo firması her ne kadar kaliteli ve hızlı hizmet veriyor olsa dahi müşterinin ilk olarak dikkat edeceği hususların başında her daim hizmet için ödenmesi icap eden ücret gelir. Bu ücret de hizmetin kalitesi düşürülmeden mümkün olabildiği kadar düşük olmalı, başka bir deyiş ile uygun fiyata kaliteli hizmet sunulmalıdır.

İthalat ve ihracat işlerinde Yunanistan kargo firması müşterilerinin hizmetindedir. Buna ek olarak ihracat ve ithalat alanında uzunca bir zaman önce elde etmiş olduğu bir prestij bulunduğundan dolayı bu işlemleri her daim çok daha kolay icra edebilecektir.

YUNANİSTAN KARGO HACİM AĞIRLIĞI HESAPLAMA

Tüm dünya ülkelerine firmamız potansiyeli altında kargo gönderimi yapacak müşteriler, deneyimli ekibimize kargo bilgilerini iletmelidir. Bir kargonun gerçek ağırlığı dışında, ölçü bilgileri esas alınarak hacim ağırlığı ortaya çıkarılır. Bu çok basit bir işlemden ibarettir. Sizler de kolay bir şekilde kargonuzun hacim ağırlığını öğrenebilirsiniz.

En x Boy x Yükseklik / 5000 << numune tarzı gönderimler de bu şekilde hesaplanmaktadır. Ortaya çıkan sonuç, gerçek ağırlıktan daha büyükse bu kilo esas alınır. Fakat net ağırlıktan küçük ise gerçek ağırlık üzerinden işlem görmektedir. Hacim hesaplama işleminden anlaşılacağı gibi kargoyu ücretlendirme konusunda ölçü bilgilerinin ne kadar önemli olduğu ve bir santimin bile fiyatlarda etkili olduğunu göstermektedir.

Deneyimli ekibimiz sizlere her aşamada bilgi ve destek sunarak, tüm işleri sorunsuz kapsamda yürütmektedir. Dünyanın bütün ülkelerine bir telefonla kargo gönderimi yapabileceğiniz uluslar arası bağlantısı güçlü, kaliteli çözüm ortakları bulunan ve her ülkede birden fazla bağlı acenteleri olan yurt dışı kargo şirketimizden fiyat teklifi almadan diğer hava yolu şirketleri ile irtibata geçmeyiniz.

Piyasanın en uygun toptan satıcısı ücretleri tüm müşterilere uygulanmaktadır. Uzun yıllardır hava yolu ve kara yolu kargo taşımacılık hizmetleriyle güvenle gönderilerinizi ulaştırıyor. Tam zamanında ve sorunsuz kargo teslimatların da uzmanlaşmış bir ekiple sizlere en iyi taşımacılık servislerini sunmak adına aralıksız çalışmaktadır.

YUNANİSTAN FİYAT HESAPLAMA

Yunanistan kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için Small Cargo’nun hesaplama aracını kullanacağız.

Small Cargoy’nun anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Fiyat Hesapla” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Yunanistan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Atina ya da Selanik’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Yunanistan kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

YUNANİSTAN KARGO ÜCRETLERİ NEYE GÖRE HESAPLANIR ?

Yurt dışına gönderilen kargoların ücretleri ağırlığa, ölçü bilgilerine ve servis seçeneğine göre şekillenmektedir. Paket ve kolilerin ilk olarak ağırlığına bakılır, daha sonra ölçü bilgileri üzerinden hacim ağırlığı hesaplanır ve yüksek olan kilogram üzerinden işlem görmektedir. Gönderilecek kargonun ağırlığı da, ölçü bilgileri de çok önemlidir. Çünkü fiyatlar buradan ortaya çıkan sonuca göre esas alınır.

Kargo gönderimi yapacak olan müşteriler web sitemiz içerisinde gerekli tüm bilgileri bulabilirler. Fiyat konusunda sağlıklı ve net bilgi alabilmek için çağrı merkezini arayarak uzman operatörlerden destek alabilirsiniz. Kargo maliyetlerine etki eden bir diğer faktör olan servis türleri hava yolu üzerinden ikiye ayrılmaktadır.

Ekonomik ve Express olarak adlandırılan bu servislerin müşterilere çeşitli ayrıcalıkları ve avantajları bulunmaktadır. Uygun ve ucuz yollu fiyatlı bir servisle maliyetlerinizi düşürmek için, hele ki yollanan kargonun hiç bir zaman hassasiyeti bulunmuyorsa Ekonomik hizmet ile turnayı gözünden vurabilirsiniz. Çok acil ve hızlı bir şekilde göndermek istediğiniz kargoları sektörün en kaliteli servis seçeneği olan Express hizmetle sorunsuz kapsamda ulaştırabilirsiniz. Piyasada bulunan kargo firmaları arasında disiplinli, tam zamanında teslimatta uzmanlaşmış, en rekabetçi fiyatlar sunan bir şirket olmamızın güzelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Her müşterinin istediği kaliteli hizmet ve uygun fiyat politikası hususları tamda size sunduğumuz servislerin hayat bulmuş halidir. Türkiye merkezli bir kargo firması olan www.smallcargo.net bireysel gönderim ihtiyaçlarınıza yurtdışı kurye hizmeti ile güvenli, hızlı ve sorunsuz çözümler sunmaktadır. Gönderinin özelliği her ne olursa olsun gümrükte yaşanacak olası problemlerin önüne geçmek için profesyonel destek sunan hava yolu şirketimizi tercih ediniz. Small Cargo tüm deneyimiyle gümrükte bir problem yaşadığınız takdirde hızlı ve kolayca çözüme kavuşmanızı sağlayarak, bu konu yüzünden para, zaman ve itibar kaybetmenizin önüne geçer.

Yunanistan Kargo Ücretleri konusunda kapsamlı bilgi almak isteyen müşterilerimiz çağrı merkezini arayarak, sektörün uzman operatörleri ile görüşebilirler. Verilen tüm hizmetlerde mesafe aralıkları ne kadar uzun olursa olsun oldukça kısa sürelerde teslimatlar gerçekleştirmektedir. Kargo hizmeti kullanılırken en çok dikkat edilmesi gereken hususlar kargo işlemini yapacak olan firmanın güvenilir ve garantili hizmet vermesidir. Firmamız dürüst, ilgili ve şeffaf hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyeti kazanmış sektörde ki ender şirketler arasında yer almaktadır.

Dünya ülkelerine yapılan kargo taşımacılığı tüm insanların arasında ki dostluk bağlarının gelişmesi ve ticari faaliyetlerin artması ile son yıllarda oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir. Evrak, koli, paket, hediyelik eşya, makine ve numune gibi her türlü gönderinizi en uygun fiyatlarla, en hızlı şekilde adresine teslim etmeyi ilke edinmiş firmamız, hizmet ağına dahil olan her ülkenin en iyi acenteleri ile çalışmaktadır.

Global dünyanın içinde bulunduğu ekonomik şartlar asında işletmeler açısında oldukça önemli olan lojistik faaliyetleri içinde hava yolu kargo taşımacılığı alanında ve diğer kargo hizmetlerinde uzmanlığı ile bilinmekte olan Small Cargo firmamız sektör içinde yer alan gelişmiş hizmet içinde en hızlı biçimde tüm kargoların taşınması güvenli kapsamda sağlanmaktadır.

TÜRKİYE’DEN YUNANİSTAN’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Yunanistan’a gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Türkiye’den Yunanistan’a ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor. Kargonun hızlı teslim edilmesinde hem Türkiye ile coğrafi yakınlık hem de bu ülkeye düzenlenen seferlerin sıklığı etkili oluyor.

Yunanistan’dan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan seferlerin sıklığına göre değişmektedir.

YUNANİSTAN PTT KARGO

Yunanistan  PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Yunanistan fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Yunanistan’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Yunanistan fiyatını hesaplayalım.

PTT kargo Yunanistan için 7-10 gün teslimat süresi vermektedir.

YUNANİSTAN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Yunanistan PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Yunanistan için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

YUNANİSTAN’A SMALLCARGO İLE EN UCUZ KARGO

Yunanistan’a  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise Small Cargo. İsterseniz İstanbul’dan Yunanistan’a kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan Small Cargo en uygun DHL Yunanistan kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Yunanistan için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Yunanistan hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey Small Cargo'ya gelmek.

Copyright 2021 SmallCargo. Her hakkı saklıdır.

limonagaci
Fiyat Al Whatsapp